Skip to content

Sześć rzeczy do rozważenia przed zainstalowaniem Smart Lock

8 de lipiec de 2021
img 5a2ec32aabd18

Inteligentne zamki mogą oferować dużą wygodę przy wychodzeniu i wchodzeniu do domu, ale jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, zanim zainstalujesz je we własnych drzwiach.

Używaj dobrych baterii

1625762372 285 Szesc rzeczy do rozwazenia przed zainstalowaniem Smart Lock

Inteligentne zamki działają na zasilaniu bateryjnym. Te baterie są odpowiedzialne za wiele rzeczy, w tym za chipy bezprzewodowe, światła LED i, co najważniejsze, za silnik, który blokuje i odblokowuje drzwi.

Kiedy aktywujesz silnik w swoim inteligentnym zamku, pobiera on znaczną ilość energii z baterii, aby wysunąć lub schować rygiel. Tak więc jakość używanych baterii może mieć wpływ na to, jak często trzeba je wymieniać na nowe.

Jeden użytkownik inteligentnego zamka odniósł sukces przy użyciuAkumulatory przemysłowe Energizer, mówiąc, że czerpie z nich więcej soku niż inne marki. Być może będziesz musiał wykonać własne próby i błędy z różnymi bateriami, aby sprawdzić, który z nich działa najlepiej dla Twojego inteligentnego zamka. Oczywiście, jeśli nie zamykasz i nie odblokowujesz drzwi kilka razy dziennie, jakość baterii może nie być tak ważna, a wielu użytkowników zgłosiło sukces nawet z najtańszymi bateriami.

Upewnij się, że Twoje drzwi zamykają się prawidłowo

1625762372 81 Szesc rzeczy do rozwazenia przed zainstalowaniem Smart Lock

Wiele drzwi, zwłaszcza w starszych domach, jest lekko przesuniętych, przez co nie zamykają się prawidłowo. Innymi słowy, jeśli musisz nieco popchnąć drzwi, aby je zamknąć, musisz to rozwiązać przed zainstalowaniem inteligentnego zamka.


Jeśli zamierzasz zdalnie blokować i odblokowywać drzwi, rygiel będzie musiał się swobodnie wysuwać i chować, nie zaczepiając się o nic. W przeciwnym razie inteligentny zamek po prostu się zablokuje i nie będzie działał poprawnie.

Może istnieć wiele problemów, które powodują nieprawidłowe ustawienie drzwi, więc albo zatrudnij specjalistę, aby to naprawił, albo zadzwoń do swojego podręcznego przyjaciela, aby pomógł Ci rozwiązać problem.

Inteligentne zamki mają ogromne płytki z obracanymi kciukami

1625762372 595 Szesc rzeczy do rozwazenia przed zainstalowaniem Smart Lock

Na tradycyjnej zasuwce, obrót nie zajmuje tak naprawdę więcej miejsca, niż to konieczne, dzięki czemu jest dość dyskretny i ogólnie niski. Jednak dzięki całej elektronice wbudowanej w inteligentny zamek, wewnętrzny mechanizm obrotowy jest ogromny w porównaniu do tradycyjnego zamka.

W większości przypadków nie jest to wielka sprawa, ale jeśli masz na drzwiach jakieś wykończenie lub dekorację, która znajduje się blisko zamka, inteligentny zamek może nie pasować prawidłowo lub wcale.

Mając to na uwadze, upewnij się, że wokół zamków drzwi jest dużo miejsca, szczególnie nad nimi, aby inteligentny zamek mógł wygodnie pasować bez problemu.

Kup tę samą markę zamka, z którego obecnie korzysta Twój dom

1625762372 8 Szesc rzeczy do rozwazenia przed zainstalowaniem Smart Lock

Kwikset i Schlage (dwie największe marki zamków na rynku) używają kołków o różnych stylach wewnątrz cylindra zamka, co oznacza, że ​​jeśli chcesz użyć tego samego klucza do wszystkich zamków w domu, wszystkie te zamki musiałyby zostać wykonane przez tego samego producenta: Kwikset lub Schlage.


Więc szukając inteligentnego zamka do kupienia, upewnij się, że jest to ta sama marka, co inne zamki w domu, jeśli chcesz użyć tego samego klucza do nich wszystkich. W przeciwnym razie będziesz nosić ze sobą dwa klucze. (Alternatywnie, jeśli wymieniasz wszystko zamki w twoim domu, możesz kupić dowolną markę – po prostu możesz potrzebować nowego klucza.)

Nadal możesz zachować swoją tradycyjną zasuwę

1625762372 320 Szesc rzeczy do rozwazenia przed zainstalowaniem Smart Lock

Jeśli chcesz wygody inteligentnego zamka, ale chcesz zachować istniejącą zasuwę, możesz kupić „zestaw do konwersji” inteligentnego zamka, który zasadniczo zamienia tradycyjną zasuwę w inteligentny zamek.

Coś takiego Inteligentny zamek sierpnia lub Inteligentna blokada Kwikset Convert składają się tylko z wewnętrznych mechanizmów, które są instalowane na istniejącym pokrętle, co daje mu magiczne, inteligentne możliwości bez całkowitej wymiany całego zamka.

Mogą istnieć różne powody, dla których chcesz to zrobić, niezależnie od tego, czy chcesz nadal używać swoich obecnych kluczy do domu, czy po prostu utrzymywać drzwi w czystości i nie rzucać się w oczy z fantazyjnymi klawiaturami i diodami LED. Z tych powodów zestawy do konwersji są dość popularne.

Najpierw skontaktuj się z właścicielem

1625762373 487 Szesc rzeczy do rozwazenia przed zainstalowaniem Smart Lock

Jeśli wynajmujesz swoją przestrzeń, wymiana zamka może być sprzeczna z umową najmu, a nawet z prawem. Dlatego dobrym pomysłem byłoby zapytać właściciela mieszkania, czy możesz zainstalować inteligentny zamek, czy nie.

Jeśli wynajmujesz od prywatnego, indywidualnego właściciela, zwykle są oni nieco bardziej niedbali, jeśli chodzi o te rzeczy, ale nadal mogą chcieć znać Twój kod klucza i/lub mieć kopię nowego klucza do samego zamka , ponieważ większość właścicieli musi zachować swoje prawo do wjazdu.


Jeśli jednak wynajmujesz mieszkanie od dużej firmy, mają one zwykle bardziej rygorystyczne zasady i niewiele swobody, więc nie zdziw się, jeśli nie pozwolą Ci zainstalować inteligentnego zamka.

Czy ten post był pomocny?