Skip to content

Szybkie uruchamianie skrótów dzięki Microsoft Speed ​​Launch

4 de sierpień de 2021
image82

Jeśli jesteś fanem programów uruchamiających aplikacje, które szybko uruchamiają ulubione aplikacje z klawiatury, prawdopodobnie zechcesz rzucić okiem na nowy program Microsoft Office Labs o nazwie Speed ​​Launch.

Zamiast próbować indeksować wszystko na swoim komputerze, tak jak Launchy lub Vista Search, ta aplikacja pozwala dodać dokładnie to, co chcesz na liście, a nawet przypisać element do uruchamiania wielu aplikacji, dokumentów lub stron internetowych jednocześnie.

Korzystanie z szybkiego uruchamiania

Po zainstalowaniu aplikacji zauważysz na pulpicie mały strzał w dziesiątkę, na który możesz po prostu przeciągnąć dowolny skrót lub adres URL.

Zostaniesz poproszony o nadanie skrótowi nazwy…

1628088292 757 Szybkie uruchamianie skrotow dzieki Microsoft Speed ​​Launch

Którego użyjesz za pomocą kombinacji klawiszy skrótu Win + C (lub dwukrotnego kliknięcia w celownik), a następnie wpisz nazwę skrótu. Zauważysz, że najczęściej używane elementy są wyświetlane pod polem wyszukiwania.

1628088292 386 Szybkie uruchamianie skrotow dzieki Microsoft Speed ​​Launch

Możesz dodawać/usuwać skróty z listy, klikając strzałkę i wybierając z menu opcję Zarządzaj skrótami.

1628088292 821 Szybkie uruchamianie skrotow dzieki Microsoft Speed ​​Launch

Dodawanie wyszukiwarki Google


Jedyną naprawdę irytującą rzeczą, którą znalazłem, było to, że wyszukiwarka Google nie jest domyślnie uwzględniona na liście, a dodanie jej jest trochę niepewne… wystarczy kliknąć przycisk Dodaj tutaj:

1628088292 219 Szybkie uruchamianie skrotow dzieki Microsoft Speed ​​Launch

A następnie w polu Nazwa użyj Google. z kropką na końcu, bardzo ważne. Następnie dodaj następujące jako cel, pamiętając o kliknięciu przycisku Dodaj przed kliknięciem Utwórz.

http://www.google.com/search?q=test

1628088292 914 Szybkie uruchamianie skrotow dzieki Microsoft Speed ​​Launch

Dodając kropkę na końcu nazwy, zostaniesz poproszony o „Utwórz funkcję”, gdzie powinieneś wpisać „wyszukiwany termin” w pierwszym polu tekstowym, a następnie podświetlić „test” w sekcji adresu URL, wskazując, że Szybkie uruchamianie powinien zastąpić test słowem kluczowym.

1628088293 257 Szybkie uruchamianie skrotow dzieki Microsoft Speed ​​Launch

Teraz, gdy wybierzesz Google z pola wyszukiwania lub przycisku w oknie programu uruchamiającego, zostaniesz poproszony o wpisanie wyszukiwanego hasła.

1628088293 37 Szybkie uruchamianie skrotow dzieki Microsoft Speed ​​Launch

Możesz nawet utworzyć skrót, który uruchomi wiele witryn lub aplikacji jednocześnie, na przykład stworzyłem element o nazwie „Ulubione witryny”, który uruchamia witryny, z których najczęściej korzystam.

1628088293 161 Szybkie uruchamianie skrotow dzieki Microsoft Speed ​​Launch

Możesz nawet ukryć pulpit Bullseye, klikając go prawym przyciskiem myszy i wybierając „Ukryj pulpit Bullseye”, lub możesz go po prostu zmniejszyć, jeśli chcesz.

1628088293 626 Szybkie uruchamianie skrotow dzieki Microsoft Speed ​​Launch


To raczej fajna mała aplikacja, warta obejrzenia. Działa na XP lub Vista, ale pamiętaj, że wymaga .NET Framework 3.0.

Szybkie uruchamianie – Microsoft Office Labs

Czy ten post był pomocny?