Skip to content

Szybko ukryj paski menu w Windows Media Center

17 de lipiec de 2021
sshot611 1024x294 1

Czy w systemie Windows 7 Media Center są pewne paski menu, których po prostu nigdy nie używasz? Dzisiaj przyjrzymy się szybkiemu i łatwemu sposobowi ukrycia tych nieużywanych pasków menu za pomocą Hide Menus Strips v1.3.

Ukryj paski mediów

Nie ma instalacji dla Ukryj paski menu. Wystarczy go pobrać i dwukrotnie kliknąć plik .exe, aby go uruchomić. (link do pobrania znajduje się poniżej)

Ukryj dowolne paski menu natywnego, usuwając zaznaczenie odpowiedniego pola wyboru. Jak widać w poniższym przykładzie, zdecydowaliśmy się ukryć paski menu Muzyka, Sport, Zdjęcia + Wideo i Zadania. Widoczne będą tylko filmy, telewizja i dodatki. Teraz odtwarzane będzie również widoczne podczas odtwarzania multimediów.

1626508425 930 Szybko ukryj paski menu w Windows Media Center

Następnie kliknij Zapisz i wyjdź. To takie proste.

1626508425 991 Szybko ukryj paski menu w Windows Media Center

Aby zmienić dowolne ustawienia na karcie Wszyscy użytkownicy, Hide Menu Strips musi być uruchomione jako administrator.

1626508426 532 Szybko ukryj paski menu w Windows Media Center

W sekcji Wszyscy użytkownicy masz możliwość ukrycia nie tylko pasków menu dla wszystkich użytkowników, ale także kafelków telewizji na żywo i odtwarzania DVD z ich natywnych pasków menu. W przypadku kafelków zaznaczenie pola wyboru powoduje ukrycie kafelków.

1626508426 901 Szybko ukryj paski menu w Windows Media Center


Po ponownym uruchomieniu Media Center zauważysz, że niechciane paski menu są teraz ukryte.

1626508426 19 Szybko ukryj paski menu w Windows Media Center

Wniosek

Jest to naprawdę szybki i łatwy sposób na zmniejszenie menu startowego Media Center tylko do pasków menu, których faktycznie używasz. To narzędzie zostało udostępnione dzięki uprzejmości tego samego programisty, który stworzył aplikację Mikinho Mount Image do automatycznego montowania i odtwarzania plików ISO w WMC i YAMMM, aplikacji do dodawania obrazów i metadanych do Media Center.

Chcesz wykonać bardziej zaawansowane dostosowanie Media Center? Zapoznaj się z poprzednimi artykułami na temat dostosowywania menu startowego programu Windows Media Center oraz dodawania obrazu tła i motywów do WMC.

Pobierz Ukryj paski Media Center v1.3

Czy ten post był pomocny?