Skip to content

Szybko usuń złośliwe oprogramowanie za pomocą programu Malwarebytes Anti-Malware

2 de sierpień de 2021
bytes011

Pokazaliśmy, jak nieostrożne pobieranie może zainfekować Cię oprogramowaniem szpiegującym, jak je wyczyścić za pomocą Spybot lub Ad-Aware, a w końcowej części naszej serii zilustrujemy, jak używać Malwarebytes do usuwania całego tego crapware z komputera.

Skanowanie wstępne

Gdy po raz pierwszy uruchomisz Malwarebytes’ Anti-Malware, zobaczysz to okno. Malwarebytes Anti-Malware ma bardzo ładny interfejs z zakładkami, dzięki czemu przełączanie między funkcjami jest płynne i szybkie. W tym momencie jest ustawiony domyślnie na „Wykonaj szybkie skanowanie”.

Jeśli nie sprawdziłeś aktualizacji podczas procesu instalacji, teraz jest na to dobry moment. Tutaj możesz zobaczyć aktualną wersję bazy danych (i powiązaną datę) wraz z liczbą sygnatur złośliwego oprogramowania, które będą skanowane. Aktualizacje zwykle mają rozmiar od 2,0 do 2,5 MB. Kliknij „Sprawdź aktualizacje”, aby uzyskać najnowsze sygnatury bazy danych.

1627921369 976 Szybko usun zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu Malwarebytes Anti Malware

Skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

Po zastosowaniu wszystkich najnowszych aktualizacji nadszedł czas, aby rozpocząć skanowanie. Zaleca się przejście z ustawieniem „Wykonaj pełne skanowanie”. Kliknij „Skanuj”, aby rozpocząć.

1627921370 614 Szybko usun zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu Malwarebytes Anti Malware

Po kliknięciu „Skanuj” zobaczysz wyskakujące okno z prośbą o wybranie dysków, które chcesz przeskanować. Wybierz te, które chcesz zeskanować i kliknij „Rozpocznij skanowanie”.

1627921370 434 Szybko usun zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu Malwarebytes Anti Malware


Tutaj możesz zobaczyć, jak wygląda proces skanowania. Malwarebytes Anti-Malware znalazł 170 zainfekowanych plików w naszym przykładowym systemie w ciągu pierwszych 1,5 minuty… teraz to szybko! Możesz także zobaczyć, gdzie i co aktualnie skanuje program Malwarebytes Anti-Malware.

1627921370 975 Szybko usun zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu Malwarebytes Anti Malware

Po zakończeniu skanowania

Gdy Malwarebytes Anti-Malware zakończy skanowanie komputera, wyświetli liczbę przeskanowanych elementów, liczbę znalezionych zainfekowanych obiektów i czas, który upłynął. Zauważ, że skanowanie naszego przykładowego systemu zajęło mniej niż 23 minuty! Kliknij „OK”, aby zamknąć okno Skanowanie zakończone.

1627921370 276 Szybko usun zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu Malwarebytes Anti Malware

Aby zobaczyć, co znalazło Malwarebytes Anti-Malware, kliknij „Pokaż wyniki”.

1627921370 979 Szybko usun zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu Malwarebytes Anti Malware

Usuwanie złośliwego oprogramowania

Po kliknięciu „Pokaż wyniki” zobaczysz następujące okno ze skompilowaną listą wszystkich znalezionych szkodliwych obiektów. Możesz zobaczyć nazwy złośliwego oprogramowania, kategorię (tj. plik, proces pamięci, klucz rejestru itp.) oraz lokalizację w systemie. Zwróć uwagę, że w tej chwili dla wszystkiego jest wymienione „Nie podjęto żadnych działań”. Daje to możliwość sprawdzenia wszelkich fałszywych alarmów, które mogły wystąpić. Po przejrzeniu listy i zweryfikowaniu elementów, którymi chcesz się zająć, kliknij „Usuń wybrane”, aby usunąć złośliwe oprogramowanie z systemu.

1627921370 53 Szybko usun zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu Malwarebytes Anti Malware

Tak wygląda proces usuwania. Podobnie jak w przypadku innych funkcji programu Malwarebytes’ Anti-Malware, ta część procesu przebiega bardzo szybko (wspaniały!).

1627921370 692 Szybko usun zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu Malwarebytes Anti Malware

Po zakończeniu usuwania złośliwego oprogramowania i Szybkie spojrzenie na żądanie ponownego uruchomienia

Gdy Malwarebytes’ Anti-Malware zakończy usuwanie złośliwego oprogramowania, automatycznie wyświetli taki dziennik skanowania.

1627921371 178 Szybko usun zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu Malwarebytes Anti Malware


Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy ze złośliwym oprogramowaniem, które należy usunąć podczas ponownego uruchamiania, zobaczysz następujący komunikat szczegółowo opisujący, co zostanie rozwiązane, gdy tylko ponownie uruchomisz komputer. Usuwanie elementów podczas ponownego uruchamiania jest niezwykle płynne i szybkie… w naszym przykładowym systemie „proces czyszczenia ponownego uruchomienia” wyglądał dokładnie tak, jak normalne ponowne uruchomienie (przerażający!). Kliknij „Tak”, aby rozpocząć proces ponownego uruchamiania.

1627921371 292 Szybko usun zlosliwe oprogramowanie za pomoca programu Malwarebytes Anti Malware

Wniosek

Jeśli szukasz aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem, która działa szybko i dobrze, to Anti-Malware firmy Malwarebytes jest właśnie dla Ciebie. Malwarebytes’ Anti-Malware działa z minimalnym zamieszaniem i wykonuje swoją pracę w prosty i prosty sposób. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego narzędzia, przeczytaj naszą poprzednią recenzję Malwarebytes’ Anti-Malware (wersja 1.35)

Pobierz Malwarebytes’ Anti-Malware (wersja 1.39)

Radzenie sobie z oprogramowaniem szpiegującym, oprogramowaniem typu Crapware lub złośliwym oprogramowaniem

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapoznaj się z poprzednimi artykułami z naszej serii:

  • Część 1: W jaki sposób oprogramowanie szpiegujące, złośliwe oprogramowanie lub oprogramowanie typu Crapware dostaje się na mój komputer?
  • Część 2: Skuteczne eliminowanie złośliwego oprogramowania za pomocą Spybot Search & Destroy
  • Część 3: Usuń złośliwe oprogramowanie z zainfekowanego systemu za pomocą Ad-Aware 2009

Czy ten post był pomocny?