Skip to content

Szybko wpisuj cyfry i symbole na iPhonie za pomocą tego skrótu

28 de lipiec de 2021
img 56cb298831f11

Zwykle domyślna klawiatura iOS przedstawia alfabet. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do numerów, po prostu naciśnij przycisk „123”, a następnie pojawią się liczby i symbole. Aby powrócić do liter, musisz następnie nacisnąć klawisz „ABC”. Istnieje jednak szybszy sposób wpisywania liczb.

Każdy, kto zna urządzenia z Androidem, wie, że możesz nacisnąć i przytrzymać litery na klawiaturze, aby uzyskać dostęp do cyfr i symboli. Użytkownicy iPhone’a nie mają takiej wygody, ale ta mała sztuczka jest prawie tak samo dobra.

Jeśli naciśniesz i przytrzymasz przycisk numeryczny zamiast puścić, możesz przesunąć palcem w górę żądanej liczby lub symbolu. Kiedy puścisz, litery pojawią się ponownie, nie musisz naciskać przycisku „ABC”, aby cofnąć.

Podobnie, jeśli naciśniesz klawisz „123”, zauważysz, że klawisz Shift przekształca się w klawisz „#+=”.

1627469169 398 Szybko wpisuj cyfry i symbole na iPhonie za pomoca tego

Podobnie jak w przypadku sztuczki z klawiszem „123”, pozwoli to dotknąć i przeciągnąć, aby wprowadzić szybki symbol, a następnie powrócić do liczb.


Pamiętaj, że aby uzyskać dostęp do ekranu rozszerzonych symboli, musisz najpierw nacisnąć klawisz „123”, więc jeśli chcesz użyć nawiasów lub znaku funta, najpierw należy otworzyć ekran liczb.

Większość z tych symboli zazwyczaj działa z liczbami, więc w takich przypadkach często odpowiednie jest przytrzymanie i przesunięcie.

Jednak w większości przypadków jest bardziej prawdopodobne, że użyjesz metody trzymania i przesuwania z liczbami, ale nadal dobrze jest wiedzieć, że możesz zrobić to samo z symbolami.

Czy ten post był pomocny?