Skip to content

Ta przenośna konsola działa na Pi Pico i możesz ją kupić! – Recenzja Geek

25 de lipiec de 2022
9dfdf491 1024x576 1

Przenośna konsola PicoSystem.

Wierzcie lub nie, ale maleńki Raspberry Pi Pico doskonale nadaje się do uruchamiania gier. W rzeczywistości jest to tak zabawna mała platforma, że ​​Pimoroni przekształcił ją w przenośną konsolę — PicoSystem. I możesz kupić tę wstępnie złożoną konsolę za 59 USD.

PicoSystem to przede wszystkim konsola programistyczna; posiada niestandardowy interfejs API do gier, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo pisać gry w C ++ lub MicroPython. I tak, ludzie sąnaprawdę pchanie możliwości Pi Pico dzięki tej rzeczy. Jest nawet portCelestedla PicoSystemu!

  • Jeśli chodzi o sprzęt, patrzymy na 1,54-calowy wyświetlacz LCD, baterię 525 mAh (która wystarcza na około 6 godzin), głośnik Piezo i port ładowania USB-C. Obudowa jest wykonana z aluminium frezowanego CNC i ma wbudowany pasek na nadgarstek. Zauważ, że ta konsola ma tylko cztery przyciski akcji, D-pad i przycisk zasilania.

    Majsterkowicze mogą otworzyć PicoSystem, odkręcając tylko cztery śruby. A jeśli chcesz zmodyfikować konsolę, Pimoroni ma na swojej stronie ładny schemat. Możesz także upuścić nowe oprogramowanie układowe na PicoSystem przez kabel USB-C (po prostu przytrzymaj X i naciśnij przycisk zasilania).

    PicoSystem jest dostępny za 59 USD w sklepie internetowym Pimoroni. Zawiera kilka wstępnie załadowanych gier, a programiści mogą zainstalować API PicoSystem za darmo. Och, i właśnie zdałem sobie sprawę, że może działaćLos!

    Źródło: Fundacja Raspberry Pi

    Czy ten post był pomocny?