Skip to content

Ta zasilana energią słoneczną lampa IKEA wygląda nie z tego świata – recenzja Geek

1 de kwiecień de 2023
f74c3583

Lampa stołowa LED SAMMANLĘNKAD zasilana energią słoneczną na pomarańczowym tle.

IKEA nawiązała współpracę z biznesem społecznościowym Little Sun, aby pomóc klientom zaangażować rodzinę i przyjaciół w temat energii słonecznej. Rozpoczęcie rozmowy ma postać zasilanej energią słoneczną lampy o nazwie „SAMMANLĘNKAD”. Składa się z dwóch lamp LED zasilanych energią słoneczną, które wychwytują energię słoneczną do zasilania innych urządzeń.

Słońce i kąt nachylenia Ziemi zainspirowały projekt lampy. Źródło światła reprezentuje słońce, które ma kształt półkuli, wzmocnione lustrzanym odbiciem, które tworzy efekt świecenia. Unikalny projekt ma za zadanie wzbudzić pytania widzów i rozpocząć rozmowy na temat zapotrzebowania na odnawialne źródła energii. Pomaga to, że lampa działa jako źródło zasilania do ładowania przedmiotów codziennego użytku, takich jak smartfony i inne ładowalne urządzenia.

O swoim stworzeniu projektant SAMMANLĘNKAD, Philipp Käfer, powiedział: „Myślę, że masywne panele słoneczne i małe lampy słoneczne to najpowszechniejsze podejścia do energii słonecznej. Wiele osób nie ma jeszcze prawdziwego wyczucia ani zrozumienia możliwości wdrożenia go na średnim poziomie, na którym może to wnieść wymierną różnicę w ich codzienne życie”.

Käfer wyjaśnił dalej swój projekt, stwierdzając: „Ma tę heliocentryczną energię i orbitę naszej planety wokół niej w pierwszym pierścieniu żyroskopu pod kątem 23,5 stopnia, który jest osią Ziemi w stosunku do Słońca. A światło, półkula, uzupełnia lustro, by stać się pełną kulą, jak słońce w jej centrum”.

Nowe lampy zasilane energią słoneczną trafią do sprzedaży na wybranych rynkach IKEA w kwietniu.

źródło: Ikea

Czy ten post był pomocny?