Skip to content

Ten kalendarz biurkowy oparty na Raspberry Pi naśladuje interfejs użytkownika w stylu retro Mac — recenzja Geek

4 de kwiecień de 2022
be13c1c7 1024x576 1

To nie jest Mac; to kalendarz biurkowy SystemSix! Opracowany przez byłego inżyniera oprogramowania Apple, Johna Calhouna, SystemSix wykorzystuje Raspberry Pi 3, wyświetlacz e-ink i wycinaną laserowo akrylową podstawkę, aby naśladować Macintosh Plus i dostarczać codzienne aktualizacje dotyczące pogody i codziennych zadań.

SystemSix został początkowo zainspirowany projektem eInkCalendar firmy 13Bytes, który wykorzystuje komputer Pi do wyświetlania prostego interfejsu kalendarza na panelu e-ink. Ale John Calhoun poczuł inspirację do stworzenia cyfrowego kalendarza w stylu Macintosha po przejrzeniu zdjęcia księżyca za pomocą narzędzia do ditheringu Atkinsona. (Algorytm ditheringu Atkinsona tworzy oszałamiające czarno-białe obrazy o niskiej rozdzielczości. Jest znany z zastosowania we wczesnych komputerach Mac.)

1649065749 810 Ten kalendarz biurkowy oparty na Raspberry Pi nasladuje interfejs uzytkownika

Po otrzymaniu błędu retro John ściągnął zrzuty ekranu okien i innych zasobów z emulatora Mini vMac. Te zrzuty ekranu służyły jako podstawa interfejsu SystemSix, który wygląda jak zrzut ekranu z wczesnego Macintosha.

Ale interfejs SystemSix nie jest interaktywny. Jest to statyczny kalendarz na biurko zaprojektowany tak, aby wyglądał jak zajęty komputer. Raspberry Pi stale sprawdza, czy nie ma zmian w pogodzie lub kalendarzu (przypuszczalnie Kalendarz Google), ale aby ekran e-ink nie był ciągle odświeżany, John zaprogramował go tak, aby aktualizował się raz dziennie.

Wszystkie informacje dotyczące projektu Johna są dostępne w Engineers Need Art. Zauważ, że ten projekt powinien działać z Pi Zero, Pi 3 lub Pi 4.

Źródło: Inżynierowie potrzebują sztuki (John Calhoun) za pośrednictwem Fundacji Raspberry Pi

Czy ten post był pomocny?