Skip to content

Ten laptop działa z systemem Android, a nie Windows ani Linux

21 de październik de 2022
JioBook Hero

Słyszałeś o telefonach, tabletach, telewizorach, samochodach i smartwatchach z Androidem, ale czy kiedykolwiek rozważałeś to na swoim laptopie? Najbliższą rzeczą są Chromebooki, ponieważ obsługują aplikacje na Androida. Ale co z rzeczywistym Androidem? Reliance z siedzibą w Indiach rozpocznie sprzedaż laptopa wyposażonego w światowej sławy mobilny system operacyjny Google.

Firma Reliance wprowadziła na rynek JioBook, laptop z systemem operacyjnym Android o nazwie JioOS, który według firmy jest „zoptymalizowany pod kątem najwyższej wydajności”. Obsługuje wiele lokalnych języków indyjskich i zaczyna się od 15 799 rupii, czyli 190 USD. Ponieważ działa na Androidzie i jest wyceniony podobnie do podstawowych telefonów z Androidem, możesz spodziewać się dość skromnych specyfikacji. Laptopy z Androidem nie są niczym nowym, ale wyszły z mody, ponieważ systemy Windows i Chrome OS zostały bardziej zoptymalizowane pod kątem sprzętu z niższej półki.

Dostajesz 64-bitowy procesor Qualcomm SoC z ośmiordzeniową konfiguracją, a także 2 GB pamięci RAM, do 128 GB pamięci i wyświetlacz 1366 × 768. Android prawdopodobnie działa lepiej niż Windows z tym sprzętem, ale 2 GB pamięci RAM jest uważane za bardzo niski w ekosystemie smartfonów z Androidem, więc nie możemy sobie wyobrazić, że zrobi cuda na laptopie. Jest wyposażony w szereg unikalnych funkcji, takich jak obsługa sieci komórkowych (z dołączoną kartą Jio SIM) i do ośmiu godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu.

Ten laptop będzie dostępny wyłącznie na rynku indyjskim. Jeśli chcesz uruchamiać aplikacje na Androida na swoim laptopie, kup Chromebooka lub wypróbuj podsystem Androida w systemie Windows 11.

Źródło: TechCrunch

Czy ten post był pomocny?