Skip to content

Ten nowy, mały komputer Asus nie ma wentylatorów chłodzących

28 de kwiecień de 2023
asus

ASUS ExpertCenter PN42

Istnieje wiele różnych rodzajów małych komputerów PC. Niektóre z nich są dobre dla każdego rodzaju użytkownika, podczas gdy inne są bardziej „początkowe”, doskonale nadające się do przeglądania sieci lub nawet podstawowej pracy. Ten nowy mały komputer firmy ASUS jest odpowiedni do umieszczenia w biurze bez rozbijania banku.

Firma ASUS właśnie zaprezentowała ExpertCenter PN42, mały komputer wyposażony w procesor Intel N100 lub N200 do wyboru. Nie są najlepsze w okolicy, ale mają pewne zalety — po pierwsze, pomimo niewielkich rozmiarów komputera, nie ma potrzeby stosowania wentylatorów, ponieważ część o niskim poborze mocy jest w pełni zdolna do pasywnego rozpraszania ciepła. W związku z tym ma obudowę bez wentylatora, co zmniejsza również hałas i wnikanie kurzu.

Oprócz tego, że nie ma wentylatora, jest również beznarzędziowy. Oznacza to, że jeśli kiedykolwiek zechcesz go otworzyć, zajrzeć do środka i wymienić części, takie jak dysk SSD m.2, możesz to zrobić. Ma również przycisk zasilania RGB, ale użyteczny rodzaj RGB — będzie migać różnymi kolorami, aby wskazać stan systemu. Obsługuje również Wi-Fi 6E i Bluetooth 5, a także maksymalnie dwa wyświetlacze 4K w konfiguracji z wieloma monitorami.

Irytujące jest to, że wydaje się, że komputer nie jest jeszcze dostępny do kupienia. ASUS niedawno ogłosił również inny mały komputer z procesorem aRyzen 5 6600H.

źródło: asus

Czy ten post był pomocny?