Skip to content

Teraz łatwiej jest wyszukać w Google swoje ulubione jedzenie

18 de listopad de 2022
laptop with google search over shoulder

Kobieta pisząca na laptopie z otwartą wyszukiwarką Google w przeglądarce

Okres świąteczny to czas obdarowywania, zbliżania się do przyjaciół i rodziny, a także, co nie mniej ważne, smacznego jedzenia. Wyszukiwarka Google, która nadal jest głównym produktem firmy, ułatwia teraz wyszukiwanie jedzenia i miejsc, w których można je zjeść.

Google dodało do wyszukiwarki dwie nowe funkcje związane z jedzeniem. Pierwszy związany jest z Google Lens. Jeśli chcesz wyszukać smaczne danie, które gdzieś widziałeś — może zrobiłeś jego zdjęcie w Internecie lub gdzieś widziałeś jego zdjęcie — możesz teraz wyszukać je za pomocą elementu wyszukiwania „w pobliżu”. W ten sposób Obiektyw Google zwróci wyniki wyszukiwania miejsc w Twojej okolicy, w których można zjeść danie lub deser, na które masz ochotę w danej chwili.

Co jeśli nie masz zdjęcia, ale masz jego nazwę? Cóż, nie martw się o to. Możesz także użyć starej, dobrej, zwykłej wyszukiwarki, aby znaleźć miejsca w pobliżu, w których mogą sprzedawać określone danie. Po prostu wpisz żądane danie w polu wyszukiwania, a następnie „w pobliżu”, a Google zajmie się resztą. Na przykład, jeśli chcesz sprawdzić, gdzie kupić makaron z truflami i serem, po prostu wpisz „truflowy makaron z serem w pobliżu”, a Google coś Ci zaproponuje.

Obie te funkcje są teraz udostępniane.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?