Skip to content

ThreatFire zapewnia ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i atakami dnia zerowego

27 de lipiec de 2021
1627387419 1nstall1

Niezbędną praktyką bezpieczeństwa jest posiadanie zainstalowanych na komputerze z systemem Windows narzędzi antywirusowych i innych narzędzi do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, ale wymagają one ciągłej aktualizacji, aby były skuteczne w walce z najnowszymi zagrożeniami. Dzisiaj przyjrzymy się ThreatFire od PCTools, które działa obok obecnego narzędzia antywirusowego, aby zapewnić ochronę przed atakami typu Zero-day.

O ThreatFire

ThreatFire jest wyjątkowy pod względem sposobu działania. Podczas korzystania z komputera programy działają w tle, informując komputer, co ma robić. Gdy program ThreatFire wykryje złośliwą lub podejrzaną aktywność, natychmiast przerywa tę aktywność, izoluje szkodliwy program i powiadamia użytkownika alertem. Jest to całkowicie bezpłatne narzędzie, które będzie działać wraz z istniejącymi narzędziami antywirusowymi, nie powodując żadnych konfliktów i chroniąc tam, gdzie nie działają tradycyjne aplikacje antywirusowe z sygnaturą.

Atak „Zero-Day” ma miejsce wtedy, gdy niechciany złośliwy kod wykorzystuje luki w zabezpieczeniach systemów operacyjnych i/lub innych aplikacji. Exploity bezpieczeństwa zwykle nie są znane producentowi i nie zostały jeszcze załatane. Atak trwa do momentu utworzenia poprawki lub aktualizacji sygnatur antywirusowych, aby mogły wykryć i wyeliminować zagrożenie. ThreatFire wykorzystuje technologię ActiveDefense, która wykorzystuje analizę zachowania, która chroni komputer przed zagrożeniami, zanim program antywirusowy zaktualizuje bazę sygnatur.

Korzystanie z ThreatFire

Instalacja jest prosta i łatwa do wykonania. Nie koliduje z żadną inną aplikacją antywirusową lub antymalware, więc nie musisz się martwić o wyłączenie innych zabezpieczeń.

Po instalacji będziesz natychmiast chroniony przed zagrożeniami. Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, jest mapa wykrywania na całym świecie, która pokazuje niektóre z najnowszych zagrożeń wykrytych przez ThreatFire w społeczności.

1627387417 665 ThreatFire zapewnia ochrone przed zlosliwym oprogramowaniem i atakami dnia zerowego


Po znalezieniu zagrożenia pojawi się ekran alertu, na którym uzyskasz dodatkowe informacje o zagrożeniu i zdecydujesz, jakie działania podjąć przeciwko niemu. Każdy rodzaj zagrożenia jest oznaczony kolorami dla różnych typów zagrożeń. Szary alert dotyczy potencjalnie niechcianego oprogramowania.

1627387417 25 ThreatFire zapewnia ochrone przed zlosliwym oprogramowaniem i atakami dnia zerowego

Żółty alert pokazuje potencjalnie złośliwe oprogramowanie.

1627387418 89 ThreatFire zapewnia ochrone przed zlosliwym oprogramowaniem i atakami dnia zerowego

Czerwony alert pokazuje, że złośliwa aplikacja została wyłączona i poddana kwarantannie.

1627387418 196 ThreatFire zapewnia ochrone przed zlosliwym oprogramowaniem i atakami dnia zerowego

Kolejną fajną funkcją jest dowiedzenie się więcej o zagrożeniu. Twoja domyślna przeglądarka internetowa otworzy się i przejdzie do strony ThreatExpert, która zawiera dużo bardziej szczegółowe informacje na temat wyłączonego zagrożenia.

2-TF więcej szczegółów

Zawiera wiele różnych ustawień, które możesz skonfigurować według własnych upodobań, takich jak poziom czułości, aktualizacje, domyślne działania… itd.

Ustawienia 1-TF

W Narzędziach Zaawansowanych możesz zmienić Ustawienia Reguły i uzyskać dostęp do Monitora Aktywności Systemu, który jest przydatnym narzędziem, aby zobaczyć, jakie usługi i aplikacje są uruchomione i uzyskać szczegółowe informacje na ich temat.

1-TF adv

Nie musisz uruchamiać żadnych skanów, aby ThreatFire wykonał swoje zadanie (monitorowanie w czasie rzeczywistym pod kątem aktywnych zagrożeń) ale jest wyposażony w skaner rootkitów. Rootkit może zawierać kilka elementów, a Rootkit Scanner zagłębia się głębiej w system wyszukując ukryte pliki, klucze rejestru lub inne obiekty, które mogą być częścią jednego. Możesz zaplanować regularne skanowanie w poszukiwaniu rootkitów.

Harmonogram 2-TF


Działa w tle bardzo słabo na zasoby systemowe.

1627387418 813 ThreatFire zapewnia ochrone przed zlosliwym oprogramowaniem i atakami dnia zerowego

Wniosek

Jeśli chcesz uzyskać dodatkową ochronę swojego komputera, zdecydowanie chcesz wypróbować ThreatFire. Działa praktycznie bezgłośnie w tle, dopóki nie zostanie wykryte zagrożenie. Zainstalowaliśmy go na nowej instalacji Windows 7 i przystąpiliśmy do próby zainfekowania komputera, podobnie jak w przypadku zainfekowanego systemu Asian Angel w poprzednim artykule. Nie zaszliśmy zbyt daleko, ponieważ program ThreatFire zidentyfikował wszystkie złośliwe oprogramowanie, zanim byliśmy w stanie je zainstalować. Nie wszystko pojawiło się jako czerwony alert, ale dobrze jest, gdy ThreatFire identyfikuje oprogramowanie typu Crapware, takie jak „moja wyszukiwarka w sieci”, i wyświetla komunikat, aby przynajmniej uzyskać więcej informacji na jego temat przed instalacją. Jest to określony poziom ochrony, który powinieneś dodać do arsenału Anti-Malware, a najfajniejsze jest to, że jest całkowicie darmowy dla użytkowników domowych.

Pobierz ThreatFire 4.5

Czy ten post był pomocny?