Skip to content

To jest nowa wyszukiwarka Google oparta na sztucznej inteligencji

10 de maj de 2023
Google logo

Logo wyszukiwarki Google

Microsoft rozwija generatywne funkcje sztucznej inteligencji w wyszukiwarce Bing, zintegrowane z Bing Chat. Dzisiaj Google ujawniło podobne zmiany w wyszukiwarce Google.

Google zaprezentowało dziś na scenie funkcje sztucznej inteligencji, które pojawią się w wyszukiwarce internetowej, podczas firmowej imprezy Google I/O. Podobnie jak odpowiedzi sztucznej inteligencji w wyszukiwarkach internetowych Bing, odpowiedzi generowane przez sztuczną inteligencję pojawiają się nad tradycyjnymi wynikami linków internetowych, kilka sekund po początkowym załadowaniu strony. Google nazywa nową funkcję „migawką AI” z linkami i zewnętrznymi osadzonymi treściami w odpowiedziach.

Odpowiedzi AI mają przyciski do ewentualnych pytań uzupełniających lub możliwość zadania własnego pytania na podstawie odpowiedzi. Migawki AI mają różne układy w zależności od odpowiedzi — na przykład wyszukiwanie najlepszego roweru do dojazdów do pracy wyświetla coś bliższego istniejącej karuzeli linków Zakupów Google w wyszukiwarce internetowej. Warto zauważyć, że migawki mogą również zajmować dużo miejsca na stronie, w wielu przypadkach wypychając normalne wyniki poniżej ekranu.

Demonstracja sztucznej inteligencji wyszukiwarki Google

Nadal istnieje wiele potencjalnych problemów z tym poziomem integracji AI, podobnie jak w przypadku odpowiedzi AI Bing. Model sztucznej inteligencji może wymyślać odpowiedzi lub niepoprawnie interpretować pytania. Google powiedział Krawędź że te zmiany są na razie opcjonalne i nie mają tej samej „osobowości”, co w Google Bard. Nie jest jasne, kiedy zostanie to udostępnione wszystkim, ale wydaje się to nieuniknione.

Źródło: The Verge, Google

Czy ten post był pomocny?