Skip to content

To najlepszy czas na sprzedaż domu – LifeSavvy

4 de maj de 2022
136d13b2

W tej chwili jest to zdecydowanie rynek sprzedających nieruchomości, więc nic dziwnego, że wiele osób rozważa wystawienie swojej nieruchomości na sprzedaż. Ale jeśli chodzi o uzyskanie jeszcze większego zwrotu z inwestycji, czy istnieje „najlepszy czas” na sprzedaż?

Według ekspertów rzeczywiście istnieje optymalna pora roku na sprzedaż domu, a jeśli myślisz o tym, będziesz chciał się przeprowadzić. Według Drzewa Kredytów, wiosna i lato to najlepszy czas na umieszczenie znaku „Na sprzedaż” na swoim podwórku.

Firma powołała się na badania przeprowadzone przez firmę badawczą ATTOM Data Solutions, która przeanalizowała wartość sprzedaży domów jednorodzinnych i mieszkań własnościowych z 10 lat. Według danych domy sprzedane w maju miały średnio 13,4% wyższą składkę.

May nie był jednak sam. W marcu, kwietniu, czerwcu, lipcu i sierpniu ceny były wyższe niż w miesiącach zimowych. W rzeczywistości mają najgorsze składki na poziomie 5,8%, co stanowi mniej niż połowę stawek z miesięcy letnich.

Dlaczego wiosna i lato mogą być najlepsze? Nie ma twardych dowodów na to, co powoduje skok, ale wiosną ludzie złożyli podatki i otrzymali zwroty. Mogą również kupować i osiedlać się podczas letnich wakacji dla dzieci.

Wakacyjna przerwa z dziećmi poza szkołą może dać więcej czasu na szukanie nowego domu i wprowadzenie się do niego.

Jeśli zastanawiałeś się nad sprzedażą swojego domu, nadszedł czas, aby go wymienić!

Czy ten post był pomocny?