Skip to content

To największa maszyna Rube Goldberg na świecie, a wow, czy to fajna — recenzja Geek

3 de styczeń de 2022
da6f95d1 1024x576 1

Prawie wszystkie maszyny Rube Goldberg są niesamowite, ale ta bierze górę. Jest to największy na świecie, zgodnie z certyfikatem Guinness World Records, a jego ukończenie od początku do końca zajmuje ponad cztery minuty. Możesz go obejrzeć w tym wciągającym filmie.

Maszyna została stworzona przez Chevroleta Menlo we współpracy z Guan Jian i Wang Xiqi z Langfang w Hebei w Chinach. Składa się z aż 427 pojedynczych kroków, a żmudna budowa zajęła mu ponad trzy miesiące. Zobacz to w akcji, poniżej:

  • Wszystko jest uruchamiane przez gramofon, który nawija strunę, która z kolei pociąga za dźwignię, która następnie wprawia w ruch kawałek metalu i aktywuje pozostałe 400 kroków w płynnej, ale szybkiej akcji. Po obejrzeniu nie możemy w to uwierzyć tylko zajęło to trzy miesiące, aby wszystko poszło tak gładko.

    Na filmie widzieliśmy, jak łożyska kulkowe, kulki i inne kuliste przedmioty poruszają się niebezpiecznymi ścieżkami i drobiazgami, takimi jak kręgle, otwieracze do puszek, bumerangi, koła, szachownice, obrotowe telefony, butelki na wodę, karty do gry, butelki po piwie, puszki, kubki, fidget spinners, klapki na planie filmowym, wachlarze do papieru i szczypce. Zastanawiamy się, co zespół zbuduje dalej!

    przez Laughing Squid

    Czy ten post był pomocny?