Skip to content

Twój iPad wkrótce będzie działał z kamerami internetowymi i aparatami USB

8 de czerwiec de 2023
52567719764 c4dda4863e o

Biblioteka aplikacji otwarta na iPadzie 10. generacji

Apple traktuje iPady bardziej jak komputery, a mniej jak ograniczone urządzenia mobilne, i właśnie zrobił bardzo produktywny krok w tym kierunku. W ramach aktualizacji iPadOS 17 Twój iPad otrzyma wsparcie dla zewnętrznych kamer internetowych i aparatów USB.

Najnowsza wersja deweloperska systemu iPadOS 17 umożliwia podłączanie kamer internetowych i aparatów USB do iPada. Pozwala na rzeczywiste kamery internetowe, a także kamery podłączone przez USB za pośrednictwem urządzeń takich jak Elgato Cam Link 4K. Podobnie, jeśli twój aparat ma tryb kamery internetowej, może być również obsługiwany. W tej chwili wydaje się, że zewnętrzne kamery działają tylko w FaceTime, dzięki temu wsparciu w zależności od nowego interfejsu API, który programiści będą musieli ostatecznie przyjąć.

Gdy więcej programistów zacznie to wdrażać, a ta funkcja trafi do większej liczby aplikacji, iPady mają potencjał, by stać się zdolnymi mobilnymi stacjami do przesyłania strumieniowego. Przednie aparaty na iPadach są już całkiem niezłe, więc najprawdopodobniej nie będziesz tego potrzebować, chyba że masz bardzo specyficzne potrzeby. Mimo to dobrze jest mieć.

iPadOS 17 jest już dostępny w wersji zapoznawczej dla programistów, a wkrótce pojawi się publiczna wersja beta. Są jednak szanse, że użyjesz tego, gdy iPadOS 17 zostanie udostępniony wszystkim, co powinno nastąpić jeszcze w tym roku.

źródło: The Verge

Czy ten post był pomocny?