Skip to content

Twój telefon Samsung może dławić Twoje aplikacje na Androida

3 de marzec de 2022
samsung galaxy s22 ultra and regular in hand htg

Najwyraźniej usługa optymalizacji gier firmy Samsung może ograniczać wydajność aplikacji na Androida na smartfonie Samsung. Oznacza to, że możesz nie uzyskiwać wydajności, za którą płacisz.

Według Android Authority około 10 000 aplikacji cierpi z powodu dławienia wydajności na telefonach Samsung. Niektóre popularne aplikacje, w których występują problemy, to Instagram, Netflix, TikTok, Uderzenie Genshin, Bezpieczny folder, Samsung Cloud, Samsung Pay i wiele innych. Są to aplikacje, których prawdopodobnie używasz każdego dnia, więc ich problemy z wydajnością to wielka sprawa.

Podczas testów Android Authority odkrył, że Galaxy S22, Galaxy S20 FE i Galaxy S21 mają uruchomioną usługę Game Optimization Service. Nie jest jasne, które telefony mają problem, ale wydaje się, że wszystkie nowsze telefony Samsung znajdują się na liście.

Koreański YouTuber przetestował problem i stwierdził poważny spadek wydajności podczas uruchamiania testów porównawczych. YouTuber zmienił nazwę aplikacji testowej 3DMark, która nie byłaby dławiona, naUderzenie Genshin, dławiona gra. Odkryli, że wynik testu porównawczego spadł z 2618 do 1141. To ogromny spadek wydajności i taki, który będzie zauważalny.

  • Zgodnie z obiegiem informacji w serwisie Naver, Samsung bada problem i traktuje go poważnie. Mamy nadzieję, że ma dobre wyjaśnienie i poprawkę, ponieważ użytkownicy, którzy nie uzyskują pełnej wydajności, na którą wydają ponad 1000 USD, są niedopuszczalne.

    Czy ten post był pomocny?