Skip to content

Twój telefon z Androidem może teraz automatycznie archiwizować nieużywane aplikacje

11 de kwiecień de 2023
52609050631 41065a1820 o

Jeśli lubisz mieć zawsze przy sobie wszystkie gry, filmy, a nawet podcasty, w telefonie może być mało dostępnej pamięci. Dobrą strategią odzyskania miejsca na dane jest odinstalowanie aplikacji, ale teraz Android zarchiwizuje te nieużywane aplikacje.

Google ogłosiło nową funkcję dla smartfonów z Androidem o nazwie „autoarchiwizacja”. Po wdrożeniu i wybraniu tej funkcji telefon „zarchiwizuje” aplikacje, z których korzystasz najmniej, zmniejszając rozmiar, jaki zajmują w pamięci wewnętrznej telefonu nawet o 60%. Zarówno ikona aplikacji w programie uruchamiającym, jak i dane aplikacji zostaną zachowane. Jeśli kiedykolwiek zechcesz ponownie otworzyć aplikację, po prostu dotknij ikony, a Google Play szybko pobierze ją ponownie.

Przypuszczalnie sposobem archiwizowania aplikacji przez Androida jest odinstalowanie rzeczywistej aplikacji i zachowanie wszystkiego innego. Ponieważ wszystkie dane aplikacji są przechowywane, działa to jako rodzaj głębokiego snu oszczędzającego pamięć. Natomiast ręczne odinstalowanie aplikacji spowoduje usunięcie wszystkiego, co jest z nią związane, z pamięci telefonu. Jest to opcja dla aplikacji, których w ogóle nie używasz, podczas gdy jest to coś, co Twój telefon zrobi dla aplikacji, z których korzystasz rzadziej.

Jeśli na urządzeniu kończy się miejsce na dane i chcesz zainstalować nową aplikację, Google zapyta, czy chcesz automatycznie archiwizować aplikacje, których używasz najmniej. Jeśli chcesz przeczytać więcej na ten temat, sprawdź poniższy link źródłowy, aby uzyskać więcej informacji technicznych.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?