Skip to content

Twoja ulubiona aplikacja Reddit może być kosztowna – recenzja Geek

24 de kwiecień de 2023
a29477ed 1024x576 1

Aplikacje Reddit na ekranie smartfona.

Jeśli kochasz Reddit i używasz aplikacji innej firmy do przeglądania „pierwszej strony Internetu”, mamy złe wieści. Witryna społecznościowa ma zamiar zabić bezpłatny dostęp API dla aplikacji innych firm, co prawdopodobnie przekształci je w model płatnej subskrypcji.

Wiele (nieoficjalnych) aplikacji Reddit innych firm dodaje dodatkowe funkcje, zmienia interfejs na urządzeniu mobilnym, aby pasował do tego, co widzisz na komputerze, a nawet pomaga wyeliminować wszystkie te reklamy. Niektóre aplikacje to między innymi Sync, Relay, Boost lub RIF (Reddit jest fajny).

Jednak wiele z tych aplikacji oferuje płatne funkcje, które pobierają pieniądze z kieszeni Reddita. Teraz Reddit chce wprowadzić poważne zmiany w sposobie, w jaki programiści uzyskują dostęp do swojego interfejsu API, warunków, warunków programisty, a nawet interfejsów API reklam, co może oznaczać problemy dla twórców aplikacji.

Zgodnie z postem Reddita autorstwa Christiana Seliga, twórcy popularnej aplikacji Reddit o nazwie Apollo, te zmiany pozwolą aplikacjom nadal uzyskać dostęp do Reddit, ale będą musiały za to zapłacić. Zasadniczo wygląda na to, że Reddit zacznie pobierać opłaty od programistów za dostęp do platformy. W rezultacie twórcy aplikacji prawdopodobnie przerzucą ten koszt na swoich użytkowników.

Należy jednak pamiętać, że pobierana kwota zależy od użycia każdej aplikacji i innych wskaźników, więc nie jesteśmy do końca pewni, jak to będzie wyglądać w przypadku szerokiej gamy obecnie dostępnych aplikacji. Z drugiej strony, może to zapewnić niezależnym programistom dostęp do większej liczby funkcji platformy, co może być dobre dla wielu dostępnych aplikacji. Tak czy inaczej, będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

przez 9to5Google

Czy ten post był pomocny?