Skip to content

Twoje grupy na Facebooku mają teraz czaty grupowe i połączenia audio

1 de lipiec de 2022
facebook like love mobile

Zbliżenie osoby wybierającej reakcję „Miłość” na post w aplikacji mobilnej Facebook.

Grupy na Facebooku od lat są popularnym sposobem łączenia się z ludźmi na określony temat lub zainteresowania. Facebook umożliwia teraz Grupom włączenie nowych funkcji komunikacji, które naśladują Discord i Telegram.

Facebook testuje teraz nowy pasek boczny po lewej stronie aplikacji mobilnych, który wyświetla wszystkie grupy, do których dołączyłeś, oraz ostatnią aktywność (np. nowe posty i wiadomości). Masz również możliwość „przypinania” grup, co przenosi je na górę listy. Pasek boczny wygląda działka podoba Ci się to, co zobaczysz w Discord, Slack i innych usługach przesyłania wiadomości opartych na grupach.

To jednak nie wszystko. Facebook umożliwia teraz również Grupom tworzenie kanałów czatu i kanałów głosowych, oprócz typowego kanału, w którym członkowie grupy mogą publikować. Czaty tekstowe są dostępne zarówno w Grupach na Facebooku, jak i na Facebook Messengerze, funkcjonując jak kanały Telegram lub pokoje IRC. Kanały audio działają jak połączenia grupowe, do których każdy może dołączyć lub opuścić w dowolnym momencie, podobnie jak kanały głosowe w Discord.

Nowa funkcjonalność pokazuje, że Facebook próbuje naśladować popularne serwisy, takie jak Discord i Telegram, które od kilku lat szybko zyskują na popularności. To może pomóc przyciągnąć ludzi z powrotem do Facebooka (lub powstrzymać ludzi przed zmianą), ale okaże się, ile grup jest zainteresowanych zarządzaniem czatami na żywo. Discord miał problemy z nadążaniem za spamem i nadużyciami na popularnych serwerach, a Facebook wciąż eksperymentuje ze zmianami w Grupach, aby ograniczyć szybko rozprzestrzeniające się dezinformacje.

Źródło: Wiadomości na Facebooku

Czy ten post był pomocny?