Skip to content

Twórz niestandardowe skróty klawiaturowe systemu Windows w systemie Windows

30 de lipiec de 2021
winkey01

Prawie każdy używa skrótów klawiaturowych w swoim systemie Windows, ale co by było, gdybyś mógł tworzyć nowe dla swoich ulubionych aplikacji lub folderów? Możesz być zdumiony, jak proste może to być za pomocą zaledwie kilku kliknięć i bez programowania za pomocą WinKey.

WinKey w akcji

Podczas procesu instalacji zobaczysz to okno, które daje dobre podstawowe pojęcie o tym, co można osiągnąć dzięki tej wspaniałej małej aplikacji.

Zaraz po zakończeniu procesu instalacji zobaczysz „Główne okno aplikacji”. Zapewnia prostą, prostą listę wszystkich skrótów klawiaturowych, którymi obecnie zarządza.

Uwaga: WinKey automatycznie doda wpis do „Listy startowej” w „Menu Start” podczas instalacji.

1627658709 900 Tworz niestandardowe skroty klawiaturowe systemu Windows w systemie Windows

Aby zobaczyć zwykłe wbudowane skróty klawiaturowe systemu Windows, którymi zarządza, kliknij „Standardowe skróty”, aby je wybrać, a następnie kliknij „Właściwości”.

1627658709 211 Tworz niestandardowe skroty klawiaturowe systemu Windows w systemie Windows


Dla tych, którzy są ciekawi, WinKey ma „Ikonę w zasobniku systemowym”, którą można wyłączyć w razie potrzeby. Teraz przejdźmy do tworzenia nowych skrótów klawiaturowych…

1627658709 61 Tworz niestandardowe skroty klawiaturowe systemu Windows w systemie Windows

W naszym przykładzie postanowiliśmy utworzyć skrót klawiaturowy do aplikacji, a nie do folderu. Aby utworzyć skrót do aplikacji, kliknij małą „Ikonę papieru”, jak pokazano tutaj. Po wykonaniu tej czynności przejdź do odpowiedniego folderu i wybierz plik exe.

1627658709 434 Tworz niestandardowe skroty klawiaturowe systemu Windows w systemie Windows

Drugim krokiem będzie wybór skrótu klawiaturowego, który chcesz powiązać z tą konkretną aplikacją. Możesz użyć listy rozwijanej, aby wybrać z listy dostępnych kombinacji klawiszy. W naszym przykładzie wybraliśmy „Klawisz Windows + A”.

1627658710 332 Tworz niestandardowe skroty klawiaturowe systemu Windows w systemie Windows

Ostatnim krokiem jest wybranie „Trybu pracy”. Na liście rozwijanej dostępne są trzy opcje… wybierz tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

1627658710 585 Tworz niestandardowe skroty klawiaturowe systemu Windows w systemie Windows

Oto jak wyglądał nasz przykład po zakończeniu. Wszystko, co pozostało do zrobienia w tym momencie, to kliknąć „OK”, aby zakończyć proces.

1627658710 419 Tworz niestandardowe skroty klawiaturowe systemu Windows w systemie Windows

I tak samo twój nowy skrót klawiaturowy jest teraz wymieniony w „Głównym oknie aplikacji”. Czas wypróbować nowy skrót klawiaturowy!

1627658710 365 Tworz niestandardowe skroty klawiaturowe systemu Windows w systemie Windows


Jedno szybkie użycie naszego nowego skrótu klawiaturowego i natychmiastowa przeglądarka Iron Browser. WinKey naprawdę sprawia, że ​​tworzenie nowych skrótów klawiaturowych jest tak proste, jak to tylko możliwe.

1627658710 472 Tworz niestandardowe skroty klawiaturowe systemu Windows w systemie Windows

Wniosek

Jeśli chcesz tworzyć nowe skróty klawiaturowe dla swoich ulubionych aplikacji i folderów, to naprawdę nie jest to prostsze niż w przypadku WinKey. Jest to zdecydowanie polecana aplikacja dla każdego, kto kocha oprogramowanie „zrób to”.

Spinki do mankietów

Pobierz WinKey w Softpedia

Czy ten post był pomocny?