Skip to content

Uaktualnij Ubuntu z Feisty do Gutsy

7 de sierpień de 2021
image139

Ubuntu Gutsy to najnowsza główna wersja najpopularniejszej dystrybucji Linuksa, wydana 18 października 2007 roku. Podobnie jak wszystkie dystrybucje Linuksa, możesz łatwo uaktualnić, nawet gdy wydanie jest w wersji beta, ale teraz, gdy została wydana, powinieneś mieć dużo więcej szczęścia z to.

Cechy

 • Wbudowana obsługa fajnych efektów graficznych. (Compiz-fusion)
 • Narzędzie do konfiguracji wyświetlacza obsługujące wiele monitorów.
 • Wbudowane wyszukiwanie na pulpicie.
 • Lepsza obsługa drukowania wraz z drukarką PDF.
 • Szybkie przełączanie użytkowników, podobne do systemu Windows.
 • Nowy Gnome i Xorg z łatwiejszym narzędziem do tworzenia motywów.
 • Dużo nowych rzeczy pod maską.

Uaktualnić

Użyj kombinacji klawiszy Alt+F2, aby wyświetlić okno dialogowe Uruchom aplikację, w którym będziesz chciał wprowadzić następujące polecenie:

gksu „menedżer aktualizacji -c”

Powinieneś być w stanie pominąć przełącznik -c teraz, gdy Gutsy został wydany, ale osobiście nie testowałem.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinieneś zobaczyć „Nowa wersja dystrybucji '7.10′ jest dostępna” i przycisk Aktualizuj, który będziesz chciał kliknąć.

Otrzymasz kilka różnych okien dialogowych z prośbą o potwierdzenie, że naprawdę chcesz i czy akceptujesz informacje o wydaniu itp. Po prostu klikaj je wszystkie, aż w końcu zobaczysz okno dialogowe aktualizacji.

1628335777 229 Uaktualnij Ubuntu z Feisty do Gutsy


Najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o zakończenie wsparcia dla niektórych aplikacji. Niekoniecznie jest to ważne, ponieważ większość z was prawdopodobnie odwiedzała fora Ubuntu w celu uzyskania potrzebnej pomocy.

1628335777 440 Uaktualnij Ubuntu z Feisty do Gutsy

Teraz zostaniesz ponownie zapytany, czy chcesz rozpocząć aktualizację, i dowiesz się, że zarówno pobranie, jak i zainstalowanie wszystkich aktualizacji zajmie dużo czasu.

1628335777 266 Uaktualnij Ubuntu z Feisty do Gutsy

Uwaga: próbowałem tego uaktualnienia kilka razy, a raz zostałem poproszony w oknie terminala o naciśnięcie klawisza Enter, więc na wszelki wypadek możesz mieć to na oku.

Teraz zostaniesz poproszony o usunięcie przestarzałych pakietów i otrzymasz listę pakietów do usunięcia. Zazwyczaj usunięcie elementów jest w porządku, ale na wszelki wypadek możesz sprawdzić listę lub pominąć krok, jeśli nie masz pewności. Zawsze możesz je posprzątać za pomocą apt później.

1628335777 56 Uaktualnij Ubuntu z Feisty do Gutsy

Teraz powinieneś w końcu skończyć i zostać poproszony o ponowne uruchomienie komputera.

Po ponownym uruchomieniu możesz otworzyć Monitor systemu w sekcji narzędzi administracyjnych i powinieneś zobaczyć w tym oknie dialogowym „Release 7.10 (gutsy)”, co oznacza, że ​​aktualizacja się powiodła.

1628335777 985 Uaktualnij Ubuntu z Feisty do Gutsy


Największym ulepszeniem w Gutsy musi być dodanie nowego okna dialogowego Preferencje ekranu i grafiki w narzędziach administracyjnych, w którym można ustawić rozdzielczość wielu ekranów. Mam nadzieję, że nigdy więcej xorg.conf.

1628335778 519 Uaktualnij Ubuntu z Feisty do Gutsy

Uwagi

 • Jeśli włączyłeś aplikacje wymagające modułu jądra, takie jak serwer vmware lub narzędzia vmware, prawdopodobnie będziesz zmuszony do ich ponownej instalacji.
 • Jeśli użyłeś Automatix do zainstalowania sterowników graficznych lub innych aplikacji, które współdziałają z jądrem, możesz napotkać pewne problemy, sądząc po ostatnim ostrym -> zadziornym uaktualnieniu.
 • Sterowniki graficzne mogą wymagać ponownej instalacji, chociaż nie testowałem tego jeszcze na moim komputerze NVIDIA.
 • Utwórz kopię zapasową wszystkich plików, zwłaszcza katalogu użytkownika.

Więc idź i ciesz się Gutsy!

Aktualizacja:

Czy ten post był pomocny?