Skip to content

Ukryj niektóre lub wszystkie paski GUI w Firefoksie

31 de lipiec de 2021
hideguibars01

Czy masz netbooka i chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojego ekranu? Teraz możesz wybrać, ile (lub jak mało) pasków GUI Firefoksa jest widocznych dzięki rozszerzeniu Hide GUI Bars.

Przed

Oto nasza przeglądarka testowa z wyświetlanymi wszystkimi zwykłymi paskami narzędzi. W zależności od twoich osobistych potrzeb może to zająć dużo ekranu. Zwróć uwagę, że tapeta w tle w nowej karcie całkowicie wypełnia pusty obszar…

Ukryj paski GUI w akcji

Jak tylko zainstalujesz rozszerzenie i zrestartujesz Firefoksa, wszystko będzie wyglądać DUŻO inaczej niż wcześniej. Twoje „Okno zarządzania rozszerzeniami” również powinno być widoczne.

1627713997 960 Ukryj niektore lub wszystkie paski GUI w Firefoksie

Oto jak wygląda główne okno zaraz po ponownym uruchomieniu. Tylko przez chwilę możesz ulec pokusie paniki, zastanawiając się, jak uzyskasz dostęp do czegokolwiek… ale zrelaksuj się. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć skrótu klawiaturowego „Ctrl + Shift + A”, aby ponownie aktywować część GUI…

Dla porównania zauważ, ile białego miejsca jest widoczne pod tapetą tła w nowej karcie… to spora różnica.

1627713997 776 Ukryj niektore lub wszystkie paski GUI w Firefoksie


Po użyciu skrótu klawiaturowego „Ctrl + Shift + A” te części GUI zostaną ponownie aktywowane. W tej chwili nie jest widoczny żaden „pasek zakładek ani pasek kart”…

Uwaga: Możesz szybko ponownie wyświetlić „Pasek zakładek” w „Menu Widok”.

1627713997 74 Ukryj niektore lub wszystkie paski GUI w Firefoksie

Aby „Pasek kart” stał się widoczny, będziesz potrzebować co najmniej dwóch otwartych kart… użycie skrótu klawiaturowego „Ctrl + T” lub „Menu Pliku” załatwi sprawę.

1627713998 433 Ukryj niektore lub wszystkie paski GUI w Firefoksie

Opcje i dostęp

Teraz, jeśli chodzi o opcje… są dwa „obszary zakładek”, które możesz przejrzeć. W pierwszym możesz odznaczyć dowolne paski GUI, które chcesz, aby były widoczne w pełnym wymiarze godzin i zmienić skrót klawiaturowy, jeśli chcesz.

1627713998 967 Ukryj niektore lub wszystkie paski GUI w Firefoksie

Drugi obszar zakładki skupia się tylko na „pasku stanu”. Wprowadź wszelkie pożądane zmiany, aby najlepiej odpowiadały Twoim osobistym potrzebom.

1627713998 984 Ukryj niektore lub wszystkie paski GUI w Firefoksie

Jeśli wolisz dostęp do menu w celu korzystania z rozszerzenia, znajdziesz wpis w „Menu narzędzi” u dołu.

1627713998 583 Ukryj niektore lub wszystkie paski GUI w Firefoksie

Wniosek


Jeśli potrzebujesz większej kontroli nad tymi częściami GUI, które będą widoczne podczas korzystania z netbooka, to z pewnością będzie to miły dodatek do Twojej przeglądarki.

Spinki do mankietów

Pobierz rozszerzenie Hide GUI Bars (dodatki do Mozilli)

Czy ten post był pomocny?