Skip to content

Unroll.me sprzedaje Twoje informacje, oto alternatywa

2 de sierpień de 2021
no unroll me

Czy kiedykolwiek korzystałeś z Unroll.me, usługi internetowej, która pomaga w zbiorczej rezygnacji z subskrypcji biuletynów? Jeśli tak, Twoje e-maile zostały przeskanowane przez tę firmę i sprzedane stronom trzecim, w tym Uberowi. Istnieje prawdopodobieństwo, że właśnie skanują Twoje e-maile.

Jeśli chcesz teraz przełączyć karty i usunąć dostęp osób trzecich do swojego konta e-mail, nie obwiniam Cię. To pierwsza rzecz, jaką zrobiłem, kiedy się dowiedziałem. Wróć jednak, gdy będziesz gotowy, ponieważ wiem, że jesteś ciekawy, w jaki sposób Uber jest zaangażowany.

Być może zdajesz sobie sprawę, że Uber ma, powiedzmy, a trudny mało miesiące w dziale public relations. Ostatni incydent to New York Times profil dyrektora generalnego Travisa Kalanicka, który ujawnia, że ​​firma pobierała odciski palców iPhone’ów wbrew warunkom świadczenia usług Apple – prezes Apple Tim Cook podobno zagroził, że całkowicie wycofa Ubera z App Store. To właśnie pojawiło się wczoraj na pierwszych stronach gazet, ale przewiń trochę dalej, a znajdziesz tę ciekawostkę o firmie o nazwie Slice Intelligence, którą Uber wynajął do przeprowadzenia badań rynkowych.

„Korzystając z usługi podsumowania wiadomości e-mail, której jest właścicielem o nazwie Unroll.me, Slice zebrał przesłane pocztą e-mail pokwitowania Lyft od swoich skrzynek odbiorczych i sprzedał anonimowe dane firmie Uber” – czytamy w artykule.

Graliśmy

1627898982 676 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Z Unroll.me korzystałem wiele lat temu. Jeśli jesteś podobny do mnie, kilka rzeczy przyszło mi do głowy po przeczytaniu o tym.

  • Czekaj…Unroll.me jest własnością firmy zajmującej się badaniem rynku? Kiedy to się stało?
  • Ta firma skanuje skrzynki odbiorcze ludzi z powodów innych niż znajdowanie biuletynów?
  • Czy ta rzecz nadal ma dostęp do? mój e-maile?


Kiedy po raz pierwszy zacząłem używać Unroll.me, był to startup dwuosobowy. Nie miałem pojęcia, że ​​usługa była nadal włączona na moim koncie Gmail przez te wszystkie lata i nie miałam pojęcia, że ​​firma badająca rynek o nikczemnej nazwie kupiła tę usługę.

Przyznam się: grałem. Czuję się zdradzony. I nie tylko ja.

Wrzawa przeciwko Unroll.me szybko wzmogła się i nie bez powodu.

Czy to jest legalne?

To jest całkowicie legalne. Unroll.me nie robi wszystkiego, aby reklamować, że sprzedaje anonimowe informacje z Twojej skrzynki odbiorczej stronom trzecim, ale informacje te są dostępne dla każdego, kto chce je wykopać. Strona prywatności Unroll.me w szczególności pozwala na „udostępnianie” Twoich informacji.

„Możemy udostępniać zebrane dane osobowe naszej firmie macierzystej, innym firmom powiązanym i zaufanym partnerom biznesowym” — czytamy na stronie. Nie jest jasne, ale język pozwala na sprzedaż informacji.

Ze swojej strony zespół Unroll.me wydał przeprosiny, które najlepiej podsumować jako „przepraszam, nie przepraszam”. Od post na blogu współzałożyciel Jojo Hedaya:

Nasi użytkownicy są sercem naszej firmy i serwisu. Było więc bolesne, gdy zobaczyliśmy, że niektórzy z naszych użytkowników byli zdenerwowani, gdy dowiedzieli się, w jaki sposób zarabiamy na naszej bezpłatnej usłudze.


Po tym sarkastycznie brzmiącym wstępie post wskazuje, że język oświadczenia o ochronie prywatności firmy pozwala im robić dokładnie to, co robili. Dopiero po stwierdzeniu, że zgadzają się na transakcję, transakcja może być nieco bardziej przejrzysta, a konkretnie oświadcza, że ​​doda te informacje do swojego procesu wdrażania i strony z często zadawanymi pytaniami. Ta informacja powinna tam być przez cały czas.

Ale jeśli mam być szczery, to głównie moja wina. Zarejestrowałem się w bezpłatnej usłudze i dałem tej usłudze dostęp do mojej skrzynki odbiorczej. Potem pozwalam mu zachować ten dostęp przez lata. Nie powinienem był zostawiać go włączonej na tak długo.

Jak usunąć moje konto Unroll.me?

Zastanawiasz się, jak usunąć swoje konto Unroll.me? Iść do Unroll.mei zaloguj się. Kliknij swoją nazwę użytkownika w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Ustawienia”.

1627898982 773 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Znajdziesz swoje ustawienia, w tym jego bity przycisk „Usuń moje konto”. Kliknij go ze smakiem.

1627898982 414 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Tak po prostu, twoje konto zniknęło.

1627898982 196 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Zalecam również upewnienie się, że Unroll.me nie ma dostępu do Twojego konta Gmail, co możesz zrobić, przechodząc do mojekonto.google.com, a następnie klikając link „Połączone aplikacje i witryny”.

1627898982 17 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Tutaj zobaczysz listę witryn z dostępem do Twojego konta Google. Jeśli znajdziesz Unroll.me na tej liście, wyłącz ją. Istnieje szansa, że ​​Unroll.me wyśle ​​Ci wiadomość e-mail po wykonaniu tej czynności.

1627898982 704 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Delektuj się ironią przez chwilę, a następnie kliknij „Anuluj subskrypcję”.

Czego mogę użyć zamiast tego?

Możesz się zastanawiać: czy jest coś, czego mogę użyć zamiast Unroll.me, teraz, gdy to usunąłem? Cóż, możesz po prostu zrezygnować z otrzymywania e-maili we właściwy sposób, klikając linki w samych e-mailach. W niektórych przypadkach sam Gmail dodaje przycisk ułatwiający ten proces:

1627898982 785 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa


Ale jeśli lubiłeś mieć możliwość śledzenia tego, z czego zrezygnowałeś,Anuluj subskrypcję Gmaila jest alternatywą open source z Cyfrowej inspiracjimożesz zainstalować jako skrypt Google. Ponieważ skrypt działa w całości na Twoim koncie Google, żadne osoby trzecie nie mają dostępu do Twoich danych podczas jego używania: są Twoje.

Rozpocząć, kliknij ten link aby skopiować skrypt na swoje konto Dysku Google.

1627898983 448 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Kliknij „Utwórz kopię”, a zostaniesz przeniesiony do arkusza kalkulacyjnego na Twoim Dysku Google.

1627898983 374 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Kliknij przycisk „Anuluj subskrypcję Gmaila”, a następnie „Konfiguruj”.

1627898983 848 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Zostaniesz poproszony o autoryzację arkusza kalkulacyjnego na dostęp do Twojego konta Gmail.Ponownie: dajesz dostęp do kopii arkusza kalkulacyjnego na swoim Dysku Google, a nie do dostępu do stron trzecich. Gdy skończysz, zostaniesz poproszony o nazwanie etykiety e-maili, z których chcesz zrezygnować.

1627898983 294 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Przejdź do Gmaila i utwórz etykietę o tej samej nazwie, którą podałeś w arkuszu kalkulacyjnym.

1627898983 302 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa


Aby zrezygnować z otrzymywania e-maili, po prostu zastosuj etykietę do każdego biuletynu, którego nie chcesz otrzymywać.

1627898983 728 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Link do anulowania subskrypcji zostanie automatycznie kliknięty, a notatka zostanie pozostawiona w arkuszu kalkulacyjnym.

1627898983 723 Unrollme sprzedaje Twoje informacje oto alternatywa

Jest to prosta integracja, która polega na przekazywaniu żadnych informacji osobom trzecim. Co więcej, jest to oprogramowanie typu open source. Wołaj do Amita Agarwala za składam to tak szybko po tym kontrowersji powstał. Mamy nadzieję, że w nadchodzących miesiącach pojawią się jeszcze lepsze rozwiązania.

Czy ten post był pomocny?