Skip to content

Usuń przyciski zamykania i ponownego uruchamiania w systemie Windows 7

1 de sierpień de 2021
1pwr

Czasami możesz mieć współdzielony komputer, na którym nie chcesz, aby użytkownicy mogli wykonać zamknięcie lub ponowne uruchomienie. Dzisiaj przyjrzymy się użyciu Edytora lokalnych zasad grupy, aby usunąć te przyciski z menu Start w systemie Windows 7.

Uwaga: ten proces wykorzystuje Edytor lokalnych zasad grupy, który nie jest dostępny w wersjach Starter i Home systemu Windows 7.

Wyłącz przyciski wyłączania, ponownego uruchamiania, uśpienia i hibernacji

Aby otworzyć Edytor lokalnych zasad grupy, kliknij Start i wpisz gpedit.msc i naciśnij Enter.

1627819699 100 Usun przyciski zamykania i ponownego uruchamiania w systemie Windows 7

W Edytorze lokalnych zasad grupy przejdź do Konfiguracja użytkownika Szablony administracyjne Menu Start i pasek zadań i kliknij dwukrotnie Usuń i blokuj dostęp do poleceń Zamknij, Uruchom ponownie, Uśpij i Hibernacja.

1627819699 498 Usun przyciski zamykania i ponownego uruchamiania w systemie Windows 7

Teraz chcesz włączyć to ustawienie i kliknąć Zastosuj i OK. Możesz zostawić notatkę dla siebie w polu komentarza, co uważam za przydatne podczas zmiany wielu ustawień w zasadach grupy.

1627819699 979 Usun przyciski zamykania i ponownego uruchamiania w systemie Windows 7


Teraz, gdy spojrzysz na opcje zasilania w menu Start, jedyne dostępne opcje to Wyloguj się, Przełącz użytkownika i Zablokuj.

1627819699 985 Usun przyciski zamykania i ponownego uruchamiania w systemie Windows 7

Ustawienie zaczyna obowiązywać od razu dla wszystkich użytkowników maszyny. Przycisk wyłączający komputer, jeśli użytkownik naciśnie Ctrl+Alt+Del, również zniknie.

Czy ten post był pomocny?