Skip to content

Utwórz bibliotekę przyciętego tekstu dla formularzy online w Firefoksie

31 de lipiec de 2021
clippings01

Czy nie znosisz wpisywania tego samego podpisu e-mail, standardowego listu lub innego tekstu każdego dnia? Zobacz, jak łatwo jest stworzyć bibliotekę klipów tekstowych „kliknij i idź” za pomocą rozszerzenia Clippings dla przeglądarki Firefox.

Korzystanie z wycinków

W naszych testach najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie pracy z Clippings było „skomponowanie” nowego e-maila. W „Obszarze tekstowym” kliknij prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do „Menu kontekstowego”, przejdź do „Wycinki” i wybierz „Porządkuj wycinki”.

Pojawi się „Okno Menedżera wycinków” i jednorazowe „Okno wiadomości”.

1627739894 262 Utworz biblioteke przycietego tekstu dla formularzy online w Firefoksie

Po zamknięciu „okna wiadomości” możesz rozpocząć tworzenie nowej biblioteki klipów tekstowych. Kliknij „Nowe przycinanie”, aby rozpocząć swój pierwszy klip tekstowy.

1627739895 748 Utworz biblioteke przycietego tekstu dla formularzy online w Firefoksie

Możesz zobaczyć naszą pierwszą tutaj z niestandardową nazwą i „standardową / domyślną literą wypełniającą puste miejsca”. Po zakończeniu nowego klipu tekstowego możesz powiązać z nim „Klawisz skrótu”, utworzyć dla niego „Nowy folder” lub „Przenieś / skopiuj” do wcześniej utworzonego folderu. Możesz tutaj dowolnie dopracować organizację swoich klipów tekstowych (bardzo ładne).

1627739895 552 Utworz biblioteke przycietego tekstu dla formularzy online w Firefoksie


Chcieliśmy przetestować nasz nowy klip tekstowy, więc ponownie kliknęliśmy prawym przyciskiem myszy w obszarze tekstowym, przeszliśmy do „Wycinków” i nasz nowy klip tekstowy był gotowy do pracy.

1627739895 966 Utworz biblioteke przycietego tekstu dla formularzy online w Firefoksie

Kliknięcie nazwy naszego nowego klipu tekstowego automatycznie wkleiło cały tekst do pola tekstowego. Jest to rodzaj „dobroci na skróty”, która może oszczędzić Ci codziennej frustracji.

1627739895 723 Utworz biblioteke przycietego tekstu dla formularzy online w Firefoksie

Ok, a co z tego, że podczas pisania wiadomości e-mail właśnie wymyśliłeś idealny fragment tekstu (na przykład nowy standardowy list lub podpis e-maila)? Bardzo łatwo jest dodać go do biblioteki klipów tekstowych… podświetl/wybierz odpowiedni tekst, kliknij prawym przyciskiem myszy, przejdź do „Wycinki” i wybierz „Nowy z zaznaczenia…”.

1627739895 549 Utworz biblioteke przycietego tekstu dla formularzy online w Firefoksie

Zobaczysz nowe okno wyskakujące, takie jak pokazane tutaj. „Obszar opisu” będzie zawierał dowolny tekst zawarty w pierwszym wierszu tekstu, który podświetliłeś/wybrałeś. Możesz łatwo zmienić jego nazwę, aby najlepiej odpowiadała Twoim osobistym potrzebom i wprowadzić wszelkie zmiany edycyjne w ostatniej chwili w samym tekście głównym. Jeśli masz ustanowiony system folderów, możesz również wskazać, gdzie chcesz go zlokalizować i w razie potrzeby przypisać „Klawisz skrótu”. Po zakończeniu kliknij „OK”, aby dodać klip tekstowy do biblioteki.

1627739895 528 Utworz biblioteke przycietego tekstu dla formularzy online w Firefoksie

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy w naszym e-mailu pokazuje nasz nowy klip tekstowy gotowy do użycia w razie potrzeby.

1627739896 465 Utworz biblioteke przycietego tekstu dla formularzy online w Firefoksie

Bardzo dobrze…

1627739896 119 Utworz biblioteke przycietego tekstu dla formularzy online w Firefoksie

Ciekawi Cię „Okno Menedżera wycinków” po dodaniu drugiego klipu tekstowego? Tutaj jest z najnowszym dodatkiem automatycznie podświetlonym/wybranym w lewej kolumnie.

1627739896 46 Utworz biblioteke przycietego tekstu dla formularzy online w Firefoksie

Wniosek


Jeśli masz dużo „powtarzającego się tekstu” do pisania w ciągu dnia, zdecydowanie polecamy to rozszerzenie. Po kilku dniach będziesz się zastanawiać, jak sobie bez niego radziłeś.

Spinki do mankietów

Pobierz rozszerzenie Clippings (dodatki do Mozilli)

Pobierz rozszerzenie Wycinki (strona główna rozszerzenia)

Czy ten post był pomocny?