Skip to content

Utwórz ikonę skrótu, aby wyłączyć / włączyć wygaszacz ekranu

8 de sierpień de 2021
1628333025 image36

Ile razy oglądałeś długi film na komputerze i czy włączył się wygaszacz ekranu? Następnie grasz w grę polegającą na próbowaniu poruszania myszą co określoną liczbę minut, aby upewnić się, że to się nie powtórzy… wydaje się, że łatwiej byłoby mieć naprawdę szybki sposób na wyłączenie wygaszacza ekranu.

Nasze rozwiązanie ma postać małego narzędzia o nazwie flipss.exe, które można wykorzystać do łatwego włączania lub wyłączania wygaszacza ekranu za pomocą argumentu wiersza poleceń… musimy tylko ręcznie utworzyć skróty dla każdego zadania.

Utwórz Wyłącz/Włącz skrót

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierz z menu Nowy Skrót.

Będziesz musiał wprowadzić pełną ścieżkę do miejsca, w którym zapisałeś plik flipss.exe, a następnie „/off” lub „/on”. Na przykład, jeśli zapisałeś narzędzie w C: MyFiles, użyjesz tej ścieżki do utworzenia ikony wyłączania:

C:MyFilesflipss.exe /off

1628406035 233 Utworz ikone skrotu aby wylaczyc wlaczyc wygaszacz ekranu

Na następnym ekranie musisz nadać mu przydatną nazwę, a następnie utworzyć drugi skrót z „/on”, którego możesz użyć do ponownego włączenia wygaszacza ekranu.

1628406035 395 Utworz ikone skrotu aby wylaczyc wlaczyc wygaszacz ekranu


Możesz nadać im różne ikony, przechodząc do właściwości skrótu i ​​wybierając opcję „Zmień ikonę”. Osobiście przeniosłem ikony na pasek szybkiego uruchamiania, aby ułatwić dostęp i indeksowanie w Launchy.

Pobierz Flipss.zip z jddesign.co.uk

Czy ten post był pomocny?