Skip to content

Utwórz skrót „Go Home” do nawigacji w Mapach Google w telefonie z Androidem

26 de lipiec de 2021
image253

Jedną z najlepszych funkcji telefonu z Androidem są Mapy i Nawigacja Google, która zapewnia doskonałą nawigację zakręt po zakręcie za darmo. Aby było jeszcze lepiej, możesz utworzyć skrót do własnego domu, aby od razu uzyskać wskazówki, jak zabrać Cię do domu z dowolnego miejsca.

Tworzenie tych skrótów nie jest nauką rakietową, ale jest to przydatna wskazówka, którą, jak sądziliśmy, podzielimy się. Jeśli już wiesz, jak to zrobić, zawsze możesz podzielić się tym z kimś innym.

Inne potencjalne przypadki użycia: jeśli planujesz wycieczkę do miasta i chcesz zobaczyć kilka różnych witryn, możesz utworzyć kilka skrótów dla każdego miejsca, które chcesz odwiedzić i umieścić je w folderze — a następnie naciśnij ikonę tego, do którego chcesz przejść dalej i uzyskać wskazówki bez względu na to, gdzie jesteś.

Utwórz skrót „Idź do domu”

Naciśnij i przytrzymaj puste miejsce w tle telefonu, a następnie wybierz Skróty –> Kierunki i nawigacja.

Następnie wpisz swój pełny adres w polu Miejsce docelowe, a następnie wybierz, czy chcesz uzyskać wskazówki dojazdu samochodem, transportem publicznym, rowerem czy pieszo. Nadaj skrótowi przydatną nazwę, na przykład „Idź do domu”, a następnie wybierz żądaną ikonę – osobiście wybrałem tę z domem, ponieważ wydaje się to istotne.

1627311285 68 Utworz skrot „Go Home do nawigacji w Mapach Google w


Teraz, gdy naciśniesz skrót, natychmiast zostaniesz przeniesiony do systemu nawigacyjnego ze wskazówkami, jak zabrać Cię do domu.

1627311285 28 Utworz skrot „Go Home do nawigacji w Mapach Google w

Ponownie, nie jest to trudne, ale jest to przydatna wskazówka, o której wiele osób nie wie.

Aktualizacja: Było sporo komentatorów tutaj, na Facebooku i innych miejscach, mówiących, że umieszczenie skrótu do twojego domu w telefonie jest niebezpieczne na wypadek, gdyby ktoś ukradł twój telefon, ponieważ wtedy wiedzą, gdzie mieszkasz. Jest to technicznie poprawne.

Jednak jest to również trochę zbyt paranoiczne. Jeśli ktoś ukradnie Twój telefon z Androidem, będzie miał dostęp do Twojej poczty e-mail (z Twoim adresem), Twoich kontaktów (z mnóstwem adresów), Twojej historii przeglądania (z mnóstwem prywatnych danych), Twoich map/historii nawigacji (z Twoim adresem). w nim) i tak dalej, i tak dalej… Prosty skrót to najmniejsze z twoich zmartwień.

Czy ten post był pomocny?