Skip to content

Utwórz skrót klawiaturowy, aby uzyskać dostęp do ukrytych ikon i plików pulpitu

4 de sierpień de 2021
HideDesktopIcons

To jest gościnny post Joela Thomasa (Mr.Byte) z www.lytebyte.com, gdzie pisze porady dotyczące systemu Windows, pakietu Office i aplikacji internetowych.

Większość z nas, takich jak ja, uwielbia trzymać ikony i niektóre pliki na pulpicie, aby uzyskać szybki dostęp, ale jak na ironię, uwielbiam też czysty pulpit. Ale jest proste ulepszenie bez żadnego dodatkowego narzędzia, aby uzyskać to, co najlepsze z obu światów, możesz ukryć ikony i pliki na pulpicie oraz utworzyć niestandardowy skrót klawiaturowy, aby uzyskać dostęp do tych ikon i plików.

Krok 1: Ukryj ikony i pliki na pulpicie.

Kliknij prawym przyciskiem myszy Pulpit, iść do Pogląd i odznacz opcję Pokaż ikony pulpitu. Teraz będziesz mieć czysty pulpit.

Krok 2: Utwórz skrót na pulpicie, aby otworzyć folder na pulpicie.

Wszystkie elementy na pulpicie są przechowywane w folderze pod Twoją nazwą użytkownika. Kliknij Początek przycisk –> (Twoja nazwa użytkownika) –> Pulpit teczka.

Folder na pulpicie


Kliknij prawym przyciskiem myszy Folder na pulpicie i kliknij Wysłać do -> Pulpit (Utwórz skrót). Spowoduje to utworzenie skrótu na pulpicie, aby otworzyć folder na pulpicie.

Wyślij na pulpit

Skrót na pulpicie do otwierania folderu na pulpicie

Krok 3: Przypisz niestandardowy skrót klawiaturowy, aby otworzyć ukryte ikony i pliki pulpitu.

Teraz otwórz folder na pulpicie, jak wspomniano w kroku 2.

Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót klawiaturowy na pulpicie utworzyłeś właśnie teraz i kliknij Nieruchomości.

otwarty Zakładka Skróty i kliknij Pole skrótu klawiszowego. Teraz kliknij ALT + CTRL + dowolny klawisz litery aby utworzyć niestandardowy skrót i kliknij OK. Zwykle używam ALT + CTRL + D aby otworzyć folder na pulpicie i Wygraj + D aby pokazać pulpit.

Niestandardowy skrót klawiaturowy do otwierania folderu na pulpicie

Teraz możesz otworzyć wszystkie ukryte ikony i pliki na pulpicie w folderze, aby mieć szybki dostęp za jednym pociągnięciem niestandardowego skrótu klawiaturowego.


Subskrybuj do Więcej porad i samouczków takich jak ten z LyteByte

Czy ten post był pomocny?