Skip to content

Użyj swojego telefonu z Androidem do porównania: 4 sprawdzone aplikacje skanera

10 de lipiec de 2021
scannerheader1

Smartfon w kieszeni świetnie nadaje się do przesyłania wiadomości, przeglądania stron internetowych i – oczywiście – gier mobilnych. Świetnie nadaje się również do porównywania cen. Dzisiaj przyjrzymy się czterem skanerom Androida i porównywarkom cen.

To całkiem fajny czas na bycie konsumentem. Dawniej, jeśli chciałeś robić poważne porównania cen, musiałeś krążyć po mieście, zbierać ulotki z gazet i w inny sposób inwestować zbyt dużo energii w potencjalne oszczędności, które mogą nawet nie przekroczyć liczby dwucyfrowej. Teraz możesz porównywać zakupy z łatwością, która graniczy z magią: wystarczy wyciągnąć smartfon i zeskanować kod kreskowy lub wpisać nazwę przedmiotu, który chcesz porównać. Dzisiaj przyjrzymy się niektórym z bardziej popularnych i zaawansowanych skanerów kodów kreskowych i porównywarek cen dostępnych dla platformy Android.

Zanim do tego przejdziemy, kilka słów o naszej metodologii. Aby przetestować skanery kodów kreskowych i wynikające z nich wyniki wyszukiwania, wędrowaliśmy i zaokrągliliśmy kilka stosunkowo losowych przedmiotów z biur How-To Geek. Obejmuje to powieść graficzną dla dzieci, grę Wii, grę planszową, paczkę brzytwy, pudełko herbaty i butelkę lakieru do paznokci. To przyzwoita oferta artykułów konsumenckich, która obejmuje kilka gatunków. W przypadku każdej aplikacji zeskanowaliśmy wszystkie elementy, szukaliśmy najlepszej ceny w danym czasie i odnotowaliśmy wszelkie inne istotne korzyści wynikające z używania jednego skanera w porównaniu z drugim.

Warto zauważyć, że naszym głównym celem była szybkość i łatwość użytkowania. Może się okazać, że niektóre skanery mają określone funkcje, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Skupiliśmy się na tym, jak szybko można skanować, porównywać ceny i kupować przedmioty, jeśli chcesz. Ponieważ wszystkie skanery są darmowe jak w piwie, możesz je wszystkie pobrać i przeprowadzić własne testy, aby potwierdzić nasze wnioski.

Klient Google

1625898267 485 Uzyj swojego telefonu z Androidem do porownania 4 sprawdzone aplikacje

Google Shopper korzysta bezpośrednio z ogromnej porównywarki cen Google. Możesz wyszukiwać poprzez wprowadzanie tekstu, skanowanie kodów kreskowych lub wprowadzanie głosowe. Obejmuje również kupony i rabaty zależne od lokalizacji (jeśli zgadzasz się na to, aby zaoszczędzić pieniądze).


W programie Google Shopper możesz sprawdzić swoją historię wyszukiwania, oznaczać gwiazdką elementy, które chcesz ponownie odwiedzić później, oraz sortować je według trafności i ceny. Skanowanie kodów kreskowych jest niesamowicie szybkie, tak szybkie, że w rzeczywistości jest prawie agresywne. Wszystkie przedmioty były ułożone na blacie i gotowe do skanowania; kilkakrotne podniesienie telefonu, aby skierować skaner na przedmiot na stole, spowodowałoby, że skaner Google Shopper wyłapał kod kreskowy po drodze na miejsce. Fajnie, że jest tak czuły i skanuje tak szybko, ale tak było tak dobrze chwilami było to frustrujące. To powiedziało, że skanowanie kodów kreskowych było na miejscu i nie ominęło żadnego z przedmiotów, które w niego wrzuciliśmy.

Funkcja rozpoznawania głosu była mieszaną torbą. Absolutnie nie mógł wychwycić nazwy powieści graficznej „Zita the Spacegirl”, ale nie miał problemu z francuską grą Carcassonne lub pudełkiem Peppermint Celestial Tea.

Podział cen w teście Google Shopper wyglądał następująco:

 • Lakier do paznokci: $4.49 $
 • Herbata: 2,79 USD
 • Gra planszowa: 16,31 $
 • Maszynki do golenia: 2,29 USD
 • Gra Wii: 30,99 USD $
 • Powieść graficzna: 4,99 USD

Werdykt: Google Shopper jest szybki w skanie, szybko wyszukuje produkty i zapewnia dostęp do tych samych ogólnych wyników wyszukiwania, które można uzyskać, siedząc przy komputerze i robiąc zakupy za pomocą Google. Jedynym zarzutem, jaki możemy złożyć w związku z aplikacją, jest to, że wydawało się, że liczba ekranów do kliknięcia jest nieuzasadniona. Chociaż doceniamy to, że potwierdza to, że zeskanowany przez nas przedmiot rzeczywiście jest przedmiotem, który znalazł, denerwujące było ciągłe potwierdzanie, a następnie przechodzenie do rzeczywistych cenników.

Sprawdź cenę przez Amazon

1625898268 777 Uzyj swojego telefonu z Androidem do porownania 4 sprawdzone aplikacje

Tuż za bramą musimy wyjaśnić: Price Check to nie to samo, co domyślna aplikacja Amazon na Androida. Chociaż domyślna aplikacja Amazon ma w sobie skaner kodów kreskowych, Price Check to nowa wersja od Amazon, która opiera się na ich już solidnym skanerze z nowymi funkcjami. Jeśli dużo sprawdzasz ceny, jest to bardziej przyjazne dla użytkownika niż skaner w aplikacji Amazon, ponieważ umożliwia szybsze przejście do sekcji skanowania i sprawdzania oraz czystsze i większe ikony.

Amazon przeszukuje tylko ekosystem Amazon.com; system rozrósł się wykładniczo na przestrzeni lat i pobiera dane od szerokiego grona sprzedawców. Nie mieliśmy problemu ze znalezieniem produktów w rozsądnych cenach (i często z bezpłatną wysyłką Super Saver lub Prime). Jedynym wyjątkiem była paczka maszynek do golenia — Amazon dokładnie znalazł markę, ale nie zgłosił braku w magazynie ani ceny do porównania.


Skaner kodów kreskowych był funkcjonalny, ale dość powolny w porównaniu do błyskawicznego skanera w Google Shopper. Podobnie jak gwiazda Google, Amazon ma system listy życzeń, dzięki czemu możesz łatwo zapisywać elementy do późniejszego przeglądu (można łatwo argumentować, że system listy życzeń Amazon jest lepszy, ponieważ możesz łatwo udostępniać go innym). Oprócz skanera kodów kreskowych możesz również wypowiedzieć zapytanie i wpisać je (stwierdziliśmy, że funkcja mowy jest tak samo rozmyta w tej aplikacji, jak w Google Shopper, nic dziwnego, ponieważ korzysta z tej samej podstawowej funkcjonalności telefonicznie). Sprawdzanie ceny ma również funkcję wyszukiwania przez telefon. Zrób zdjęcie książki, płyty DVD, gry lub innego nośnika z okładką i możesz je wyszukać w serwisie Amazon. To jak bardzo ograniczona wersja Gogli Google (co ciekawe, w Google Shopper nie ma równoważnej funkcji).

Podział cen dla testu Price Check był następujący:

 • Lakier do paznokci: $5,00 $
 • Herbata: 6,99 USD
 • Gra planszowa: 9,95 USD
 • Maszynki do golenia: nie dotyczy
 • Gra Wii: 41,17 USD
 • Powieść graficzna: 4,97 USD

Werdykt: Jeśli jesteś już w ekosystemie Amazon (zwłaszcza jeśli jesteś członkiem Prime), skaner jest całkiem przydatny. Jeśli nie korzystasz jeszcze aktywnie z Amazon jako głównej lokalizacji zakupów, nie pomaga to zbytnio w przyspieszeniu procesu zakupu lub porównywaniu cen, z wyjątkiem skanowania towarów w sklepie i przekonania się, że możesz je kupić taniej na Amazon .

CzerwonyLaser

1625898268 168 Uzyj swojego telefonu z Androidem do porownania 4 sprawdzone aplikacje

RedLaser, szalenie popularna aplikacja na iPhone’a, dopiero od niedawna jest dostępna na Androida. Jest dość dopracowany, a interfejs użytkownika jest naprawdę przyjemny w użyciu; wyraźnie zastanowili się nad wszystkim, od grafiki po układ przycisków. Na przykład mniejsze przyciski nawigacyjne znajdują się na Top ekranu, a przycisk Skanuj znajduje się w Dolny ekranu. Tak więc, jeśli skanujesz w pośpiechu wiele rzeczy, bardzo łatwo jest używać kciuka do kontynuowania skanowania — nie jest wymagane żadne niezręczne przesuwanie dłoni ani chwytanie. RedLaser wyświetla również najniższą cenę online i lokalną na górze wyników wyszukiwania w celu natychmiastowego porównania.

Skaner kodów kreskowych w RedLaser jest zgryźliwy. Nie jest tak szybki ani agresywny, jak ten w Google Shopper, ale w programie Price Check wyprzedza go o wiele mil. To właściwa równowaga między szybkim ustawianiem ostrości/blokadą Snap, a niepokojąco szybkim skanowaniem i blokowaniem, które otrzymujesz dzięki Google Shopper. Nie mieliśmy żadnych skarg. Używając skanera, nie musiałeś nawet naprawdę próbować go ustawić; Na przykład podczas skanowania gry Wii skupiliśmy się na środku pudełka z ledwie widocznym skrawkiem kodu kreskowego, a on nadal wychwytywał informacje.

Chociaż możesz korzystać z wyszukiwania tekstowego i głosowego w RedLaser, te dwie funkcje są schowane w podmenu. RedLaser jest silnie skoncentrowany na szybkim skanowaniu kodów kreskowych jednym dotknięciem.


Podział cen dla testu Price Check był następujący:

 • Lakier do paznokci: $4.49 $
 • Herbata: 2,79 USD
 • Gra planszowa: 18,30 USD
 • Maszynki do golenia: 2,29 USD
 • Gra Wii: 24,25 USD $
 • Powieść graficzna: 4,97 USD

Werdykt: Jeśli szukasz szybko ładującej się aplikacji, która umożliwi Ci skanowanie i porównywanie niemal natychmiast, RedLaser powinien być Twoim pierwszym wyborem. Czas od uruchomienia aplikacji do pierwszego skanowania jest niedościgniony przez inne aplikacje w tym podsumowaniu.

SklepSavvy

1625898268 329 Uzyj swojego telefonu z Androidem do porownania 4 sprawdzone aplikacje

ShopSavvy to jeden z najczęściej pobieranych skanerów kodów kreskowych na rynku Android i bogaty w funkcje. Niektóre z nich są prawdopodobnie trochę bezużyteczne – na przykład skany na żywo, które mają miejsce w pobliżu, czy naprawdę musisz wiedzieć, że ktoś w twoim mieście właśnie kupił lalki Strawberry Shortcake?

Skaner kodów kreskowych ShopSavvy był zdecydowanie najsłabszym z całej tej grupy. Często jąkał się, z braku lepszego słowa, na skupieniu. Jeśli to nie przyniosło ostrości za pierwszym razem, czekało nas co najmniej 3-4 sekundy bezowocnego ponownego ustawiania ostrości. Oczywiście nie jest to problem z telefonem, jak pokazuje algorytm skanowania Google Shopper tak szybko, że boli. ShopSavvy ma system portfela, którego można użyć do szybkiego zakupu, ale ponieważ wiele osób prawdopodobnie ma już konto Google i Amazon skonfigurowane do zakupów, brakuje mu siły, którą miałby, gdyby rynek nie został nasycony przez inne wagi ciężkie porównujące ceny.

ShopSavvy zawiera system organizacji folderów do zapisywania przedmiotów, który jest w pełni funkcjonalny, ale brakuje mu łatwości eksportu, którą można znaleźć w innych rozwiązaniach.

Podział cen w teście Savvy Shop był następujący:

 • Lakier do paznokci: $4.49 $
 • Herbata: 2,79 USD
 • Gra planszowa: 18,30 USD
 • Maszynki do golenia: 2,29 USD
 • Gra Wii: 24,25 USD $
 • Powieść graficzna: 4,97 USD


Werdykt: ShopSavvy był jedną z pierwszych szeroko używanych aplikacji do skanowania kodów kreskowych w świecie smartfonów i ma całkiem sporą rzeszę fanów. Przystąpiliśmy do naszego testu ShopSavvy, spodziewając się fajerwerków i ostatecznie zawiedliśmy się prawie każdym wskaźnikiem. Jest to bezpłatna aplikacja, więc śmiało i zachowaj ją w swoim arsenale, aby porównać kopię zapasową; po prostu nie polegalibyśmy na nim jako na podstawowym narzędziu.

Masz wskazówkę porównawczą, sztuczkę lub aplikację do udostępnienia? Wydobądź dźwięk w komentarzach dzięki rozwiązaniom porównawczym opartym na systemie Android.

Czy ten post był pomocny?