Skip to content

Użyj Tweak UI, aby automatycznie zalogować się do XP

27 de lipiec de 2021
1 thumb3

Jedną z irytacji niektórych osób z XP jest konieczność logowania się przy każdym ponownym uruchomieniu komputera. Nie zrozum mnie źle, jeśli masz komputer, do którego każdy ma łatwy dostęp, mając pierwszą warstwę zabezpieczeń, jeśli jest to niezbędne. Jednak często zdarza się, że jesteś jedynym, który jest głównym użytkownikiem twojego komputera. Tutaj przydaje się używanie Tweak UI do automatycznego logowania do XP.

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to pobrać Tweak UI z pakietu PowerToys firmy Microsoft. Instalacja jest bardzo prosta. Uruchom Tweak UI iz menu po lewej stronie rozwiń Logowanie i podświetl Autologon. Wpisz swoją nazwę użytkownika i kliknij Ustaw hasło. Wpisz poprawne hasło dwukrotnie i kliknij OK. Teraz, po ponownym uruchomieniu komputera, hasło logowania jest automatycznie wstawiane, więc ekran logowania jest pomijany.

1627408838 525 Uzyj Tweak UI aby automatycznie zalogowac sie do XP

Teraz, jeśli jesteś zalogowany na komputerze, nadal możesz nacisnąć „WindowsKey + L”, aby zablokować komputer, jeśli pojawią się ciekawskie spojrzenia. Ponadto zdecydowanie nie jest to najlepsza praktyka w zakresie bezpieczeństwa, więc zdecydowanie kieruj się własnym osądem.

Istnieje wiele sztuczek, które możemy wykonać za pomocą interfejsu Tweak, aby dostosować XP. W nadchodzących tygodniach omówię niektóre z bardziej zaawansowanych funkcji tego narzędzia. Jeśli zamierzasz trzymać się XP do absolutnych dni śmierci, będą to świetne artykuły, aby jak najlepiej je wykorzystać. Kto powiedział, że XP nie żyje?

Czy ten post był pomocny?