Skip to content

Uzyskaj bezpłatne oprogramowanie studenckie od firmy Microsoft w DreamSpark

22 de lipiec de 2021
image thumb30 1024x630 1

Jeśli jesteś na studiach, prawdopodobnie jesteś przytłoczony rosnącymi kosztami czesnego i podręczników. Oto, jak możesz zrobić sobie małą przerwę dzięki całkowicie darmowemu oprogramowaniu do programowania i projektowania firmy Microsoft za pośrednictwem DreamSpark.

Chociaż wielu studentów wciąż o tym nie wie, DreamSpark oferuje studentom bezpłatne oprogramowanie Microsoft od 2008 roku. Podobnie jak w przypadku MSDNAA, studenci mogą pobierać i używać oprogramowania do użytku edukacyjnego i osobistego całkowicie za darmo, z wyjątkiem DreamSpark, wszyscy studenci są uprawnieni . DreamSpark niedawno rozszerzył swoją ofertę o szkolenia i dostęp do Windows Mobile Marketplace. Zobaczmy, jak możesz skorzystać z tych ofert, jeśli jesteś studentem.

Zarejestruj się w DreamSpark

Udaj się na stronę DreamSpark (link poniżej), aby zobaczyć całe oprogramowanie dostępne dla studentów. Jest tu mnóstwo rzeczy, które mogą zainteresować prawie wszystkich, chociaż nie obejmuje Windows 7 ani pakietu Office. DreamSpark zawiera:

  • Visual Studio 2010
  • Narzędzia programistyczne Windows Phone i bezpłatny dostęp do Windows Phone Marketplace
  • Windows Server 2008 R2
  • Studio Ekspresji 4
  • SQL Server 2008
  • i więcej!

Wybierz program, który Cię interesuje, aby uzyskać więcej informacji na jego temat.

Aby rozpocząć pobieranie oprogramowania za darmo, musisz najpierw potwierdzić, że jesteś aktualnym studentem. Kliknij Zaloguj się obok grafiki programu, aby rozpocząć.


1626950482 732 Uzyskaj bezplatne oprogramowanie studenckie od firmy Microsoft w DreamSpark
Zaloguj się przy użyciu normalnego identyfikatora Windows Live, takiego jak konto Hotmail, XBOX Live lub MSN Messenger. Nie musisz używać @ uczelnitwoja uczelniaAdres e-mail .edu, ponieważ później wprowadzisz swoje dane uwierzytelniające do college’u, aby potwierdzić, że jesteś studentem.

1626950482 157 Uzyskaj bezplatne oprogramowanie studenckie od firmy Microsoft w DreamSpark

Po zalogowaniu zostaniesz przekierowany na stronę programu, na której byłeś wcześniej. Tym razem kliknij Zostać zweryfikowany przycisk.

1626950482 730 Uzyskaj bezplatne oprogramowanie studenckie od firmy Microsoft w DreamSpark

Otworzy się formularz weryfikacyjny. Najpierw wybierz swój kraj; DreamSpark jest dostępny w większości krajów na całym świecie, więc najprawdopodobniej będziesz w stanie znaleźć swój kraj bez względu na to, gdzie mieszkasz. Następnie wybierz weryfikację jako uczeń. Na koniec wybierz sposób aktywacji. Najlepszą opcją dla większości uczniów byłoby Zweryfikuj się przez moją szkołę, ale możesz też aktywować za pomocą karty ISIC lub kodu aktywacyjnego ze swojej szkoły, jeśli jesteś uczniem liceum lub uczniem w domu.

Alternatywnie, jeśli jesteś administratorem IT w szkole, możesz zarejestrować swoją szkołę lub uczelnię w DreamSpark, aby móc rozdawać kody aktywacyjne swoim uczniom. Aby to zrobić, wybierz Zweryfikuj jako szkoła i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Szkoły średnie i rodzice szkół domowych również mogą zarejestrować się w ten sposób, dając swoim uczniom przewagę w korzystaniu z narzędzi firmy Microsoft.

1626950482 589 Uzyskaj bezplatne oprogramowanie studenckie od firmy Microsoft w DreamSpark

Jeśli wybrałeś Zweryfikuj się przez moją szkołę jako uczeń zostaniesz przekierowany na stronę, na której możesz wybrać swoją szkołę. Wybierz swój kraj i stan lub prowincję, a następnie wybierz szkołę z listy po prawej stronie. Kliknij Kontyntynuj na dole po wybraniu uczelni.

1626950482 678 Uzyskaj bezplatne oprogramowanie studenckie od firmy Microsoft w DreamSpark
Teraz zostaniesz poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, daty urodzenia i adresu e-mail uczelni. Pamiętaj, aby wpisać @Twoja szkoła.edu adres e-mail, który masz ze swojej uczelni. Kliknij Zweryfikować kiedy skończysz.

1626950482 251 Uzyskaj bezplatne oprogramowanie studenckie od firmy Microsoft w DreamSpark


To wszystko; teraz powinieneś być w pełni zweryfikowany z DreamSpark i gotowy do rozpoczęcia pobierania i korzystania z bezpłatnego oprogramowania Microsoft. Jeśli DreamSpark nie mógł automatycznie zweryfikować twoich informacji, być może będziesz musiał poczekać kilka dni, aż skontaktują się z twoją uczelnią i zweryfikują cię. Nie martw się jednak; jeśli jesteś w standardowej, akredytowanej uczelni w jednym z dostępnych krajów, będziesz mógł uzyskać dostęp do oprogramowania, gdy tylko Cię zweryfikują.

Pobieranie oprogramowania DreamSpark

Po weryfikacji możesz pobrać dowolny z dostępnych programów. Wybierz żądany język i kliknij Ściągnij.

1626950482 888 Uzyskaj bezplatne oprogramowanie studenckie od firmy Microsoft w DreamSpark
Domyślnie programy DreamSpark będą pobierane za pomocą menedżera pobierania Akamai, który działa jako formant ActiveX w IE lub jako aplet Java w Firefoksie, Chrome i innych przeglądarkach.

1626950483 782 Uzyskaj bezplatne oprogramowanie studenckie od firmy Microsoft w DreamSpark

Spowoduje to otwarcie menedżera pobierania Akamai, który pozwoli Ci łatwo wstrzymywać i wznawiać pobieranie, aby upewnić się, że pobrany zostanie cały plik. Pamiętaj, że wiele pobrań ma rozmiar kilku gigabajtów, więc pobranie może trochę potrwać, w zależności od połączenia internetowego.

1626950483 312 Uzyskaj bezplatne oprogramowanie studenckie od firmy Microsoft w DreamSpark
Wiele programów jest dostępnych jako obrazy dysków ISO, więc postępuj zgodnie z naszym samouczkiem Jak nagrać obraz ISO na dysk. Alternatywnie możesz zamontować obraz ISO i zainstalować oprogramowanie bez nagrywania dysku.

Jeśli chcesz wypróbować Server 2008 R2, ale nie masz dodatkowego komputera, na którym mógłbyś go zainstalować, spróbuj uruchomić go w bezpłatnym VMware Playerze.

Wniosek


Bez względu na to, czym się interesujesz, DreamSpark oferuje programy do projektowania, rozwoju, IT i nie tylko. Nie możesz używać tych programów do tworzenia lub wspierania produktów komercyjnych, ale możesz nauczyć się ich od środka i na zewnątrz oraz tworzyć darmowe oprogramowanie. Ponadto umożliwia bezpłatne przesyłanie prawdziwych, komercyjnych aplikacji do sklepu z aplikacjami dla systemu Windows Phone, dzięki czemu możesz również zacząć zarabiać dzięki Windows Phone 7.

Microsoft DreamSpark

Czy ten post był pomocny?