Skip to content

Uzyskaj szybki dostęp do pamięci podręcznej w Firefoksie

29 de lipiec de 2021
cacheviewer01

Szukasz szybkiego i prostego sposobu na przeglądanie zawartości pamięci podręcznej w Firefoksie? Wtedy na pewno będziesz chciał zobaczyć, jak łatwe może być korzystanie z rozszerzenia CacheViewer.

Uwaga: CacheViewer to aplikacja typu front-end umożliwiająca łatwy dostęp do pamięci podręcznej i przeszukiwanie jej.

Przed

Przeglądanie pamięci podręcznej w Firefoksie za pomocą „about:cache” dostarcza pewnych informacji o zawartości, ale może nie być najbardziej wydajną metodą dostępną dla niektórych osób.

CacheViewer w akcji

Po zainstalowaniu rozszerzenia dostępne są trzy proste sposoby uzyskania dostępu do nowej przeglądarki pamięci podręcznej. Pierwszym z nich jest użycie polecenia „CacheViewer Command” dostępnego w „Menu Narzędzia”, a drugim użycie skrótu klawiaturowego „Ctrl + Shift + C”.

1627557742 308 Uzyskaj szybki dostep do pamieci podrecznej w Firefoksie

Trzecim sposobem jest dodanie „przycisku paska narzędzi” do interfejsu przeglądarki. Wszystkie trzy działają równie dobrze… wybierz metodę, która najlepiej odpowiada Twoim osobistym potrzebom.

1627557742 712 Uzyskaj szybki dostep do pamieci podrecznej w Firefoksie


Kiedy uzyskasz dostęp do „Okna CacheViewer”, tak będzie wyglądać. Możesz zdecydować się na zmianę rozmiaru i przeniesienie (lub ukrycie) niektórych kolumn, aby uzyskać najlepszy widok. Możesz łatwo przewijać zawartość pamięci podręcznej i podglądać obrazy, jeśli chcesz, jak pokazano tutaj.

Jeśli pozostawisz otwarte okno „CacheViewer”, możesz je odświeżyć podczas przeglądania za pomocą przycisku „Odśwież” w prawym dolnym rogu. Jest to miły, szybki i bardzo prosty sposób na dostęp do pamięci podręcznej na żądanie i zapisywanie elementów na dysku twardym, jeśli chcesz.

Uwaga: „CacheViewer” można również ustawić tak, aby otwierał się w nowej karcie (patrz „Opcje”).

1627557742 304 Uzyskaj szybki dostep do pamieci podrecznej w Firefoksie

Opcje

Wybierz, czy „CacheViewer” ma się otwierać w osobnym oknie (domyślnie), czy w nowej karcie.

1627557742 85 Uzyskaj szybki dostep do pamieci podrecznej w Firefoksie

Wniosek

Jeśli chcesz szybkiego i prostego sposobu przeglądania pamięci podręcznej w Firefoksie, rozszerzenie CacheViewer jest właśnie tym, czego szukałeś.

Połączyć

Pobierz rozszerzenie CacheViewer (dodatki do Mozilli)

Czy ten post był pomocny?