Skip to content

Uzyskaj zdalny dostęp do serwera MySQL przez SSH

24 de lipiec de 2021
1627143920 image109

Masz więc MySQL na swoim serwerze sieciowym, ale ze względów bezpieczeństwa jest on domyślnie otwierany tylko na porty lokalne. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do bazy danych z narzędzia klienckiego, takiego jak MySQL Query Browser, zwykle musisz otworzyć dostęp z lokalnego adresu IP… ale to nie jest tak bezpieczne.

Więc zamiast tego użyjemy tylko przekierowania portów przez tunel SSH, więc twój klient MySQL myśli, że łączy się z twoim lokalnym hostem, ale tak naprawdę łączy się z innym serwerem przez tunel.

Jeśli używasz wiersza poleceń ssh, polecenie wyglądałoby tak. (Możesz zrobić to samo graficznie w opcjach Putty lub SecureCRT, jeśli potrzebujesz)

ssh -L 3306:localhost:3306 [email protected]

Składnia isssh -L

nazwa hosta

@. Używamy localhost jako nazwy hosta, ponieważ uzyskujemy bezpośredni dostęp do zdalnego serwera mysql przez ssh. Możesz również użyć tej techniki do przekierowania portów przez jeden serwer ssh na inny serwer.

Jeśli masz już uruchomiony mysql na swoim lokalnym komputerze, możesz użyć innego portu lokalnego do przekierowania portów i po prostu ustawić narzędzia klienta tak, aby uzyskiwały dostęp do MySQL na innym porcie.


Gdy już uruchomisz tunel ssh, możesz otworzyć przeglądarkę MySQL Query Browser i wprowadzić szczegóły swojego zdalnego serwera, używając localhost jako hosta serwera i dostosować port do tego, czego używasz.

Kiedy przyzwyczaisz się do tej metody, będziesz się zastanawiać, dlaczego kiedykolwiek używałeś phpmyadmina lub wersji wiersza poleceń.

Czy ten post był pomocny?