Skip to content

VistaSwitcher to absurdalnie niesamowita wymiana Alt-Tab

2 de sierpień de 2021
image22

Spójrzmy prawdzie w oczy, wbudowana Alt-Tab nie ma wiele do zaoferowania w dziale cukierków dla oczu, ale natknęliśmy się na doskonałe narzędzie zastępcze z niesamowitymi, gigantycznymi podglądami, które pokazują dokładnie, które okno przełączasz do. Z tym właśnie powinien być zbudowany system Windows.

Trochę trudno jest pokazać, jak dobrze to działa na zrzucie ekranu, ale możesz zobaczyć częściowo przezroczyste okno przełącznika Alt-Tab, wraz z ogromnym oknem podglądu i czytelnymi tytułami okien.

VistaSwitcher działa na XP, Vista i Windows 7… ale naprawdę działa najlepiej w systemie z obsługą Aero, ponieważ Menedżer okien pulpitu komponowania (DWM) wbudowany w Windows Vista i Windows 7 sprawia, że ​​działa jedwabiście płynnie.

Niesamowita manipulacja oknem klawiatury

Po wyświetleniu okna dialogowego Alt-Tab możesz użyć klawisza „S”, aby wybrać więcej niż jedno okno naraz – a następnie możesz użyć klawiszy C, V lub H, aby albo kaskadowo, albo sąsiadująco pionowo, lub Układaj poziomo tylko dla wybranych okien. Klawisz X je zamknie, a klawisz M je zminimalizuje… tak naprawdę jest cały zestaw skrótów klawiszowych którego możesz użyć do manipulowania otwartymi oknami.

1627894674 733 VistaSwitcher to absurdalnie niesamowita wymiana Alt Tab

Przełączanie się między otwartymi instancjami pojedynczej aplikacji

Jedną z niewielu funkcji systemu operacyjnego Mac OS X, o które zawsze byłem zazdrosny, jest skrót klawiszowy Alt+, który przełącza między otwartymi oknami pojedynczej aplikacji — a teraz dzięki VistaSwitcher mam tę funkcję w systemie Windows.


Po prostu naciśnij kombinację klawiszy skrótu Ctrl + Alt + Tab, a będziesz mógł przełączać się między oknami z tego samego procesu – w moim przypadku przełączam się między otwartymi oknami Google Chrome.

1627894674 203 VistaSwitcher to absurdalnie niesamowita wymiana Alt Tab

Niesamowita wskazówka: Jeśli przejdziesz do preferencji, możesz ponownie zmapować „Skrót okienny aplikacji” na Alt + ` i uzyskać tę samą funkcję wbudowaną w Mac OS X – pozwoli ci to po prostu przełączać się między otwartymi oknami tego samego typu.

1627894674 216 VistaSwitcher to absurdalnie niesamowita wymiana Alt Tab

Poprawianie VistaSwitcher

Chcesz dostosować rozmiar zrzutu ekranu podglądu? Nie ma problemu, po prostu podnieś nieco szerokość i wysokość i powoli zwiększaj wartość liczby przedmiotów. Będziesz musiał dostosować ustawienia do własnych preferencji, ale posiadanie pełnowymiarowego przełącznika sprawia, że ​​przełączanie się między aplikacjami jest naprawdę łatwe.

W przypadku mojego wyświetlacza 1920 × 1080 zmieniłem szerokość elementu na 600, wysokość elementu na 42, a liczbę elementów na 15. Skończyło się na tym, że dało mi to okno przełącznika, które było prawie pełnoekranowe, dzięki czemu przełączanie się między aplikacjami było o wiele łatwiejsze .

1627894674 61 VistaSwitcher to absurdalnie niesamowita wymiana Alt Tab

Ustawienie stylu „Okno” zmienia okno podglądu z pełnego widoku pulpitu i po prostu wyświetla samo okno. W moich testach nie działało to tak dobrze, ale ponieważ aplikacja jest nadal w wersji beta, nie wydaje się to dużym problemem.

VistaSwitcher faktycznie obsługuje wiele monitorów, więc możesz filtrować zadania tylko dla monitora, na którym się znajdujesz. Doskonały!

1627894675 536 VistaSwitcher to absurdalnie niesamowita wymiana Alt Tab


Karta Wykluczenia umożliwia filtrowanie niektórych aplikacji z podglądu lub całkowite wykluczenie z listy zadań. To doskonała dodatkowa funkcja do i tak już doskonałej aplikacji.

1627894675 131 VistaSwitcher to absurdalnie niesamowita wymiana Alt Tab

Streszczenie

Tak, jeśli nie lubisz niesamowitych słodyczy i zwiększonej użyteczności, może to nie być dla ciebie. W przeciwnym razie powinieneś przynajmniej dać mu jazdę próbną. Nadal jest w wersji beta, więc istnieje możliwość awarii tu czy tam, ale NTWind Software to bardzo renomowana strona internetowa — używamy ich narzędzi od lat na wszystkich naszych komputerach w siedzibie HTG.

Pobierz VistaSwitcher z ntwind.com

Czy ten post był pomocny?