Skip to content

VPN firmy Google wreszcie pojawia się w systemach Windows i macOS — recenzja Geek

11 de listopad de 2022
602e8f04 1024x576 1

Klient komputerowy Google One VPN na komputery PC i Mac.

Po długim oczekiwaniu VPN firmy Google jest teraz dostępny w systemach Windows i macOS. Wszyscy abonenci Google One, którzy płacą za 2 TB przestrzeni dyskowej w chmurze (lub więcej), mogą zainstalować klienta VPN na komputer stacjonarny za pośrednictwem portalu internetowego Google One.

Google One VPN pierwotnie został wprowadzony na rynek jako dodatek wyłącznie dla systemu Android, ale pojawił się na urządzeniach z systemem iOS na początku 2022 roku. Nie jesteśmy pewni, dlaczego Google tak długo czeka na uruchomienie aplikacji komputerowej, ponieważ klienci VPN nie są zbyt skomplikowani ani trudni do budować. Chyba lepiej późno niż wcale.

Jak być może wiesz, VPN ukrywa Twoją tożsamość, aby zwiększyć Twoją prywatność. Witryny internetowe nie widzą Twojego adresu IP, gdy korzystasz z VPN, a Twój dostawca usług internetowych nie może śledzić aktywności tunelowanej przez usługę VPN.

Chociaż pomysł korzystania z VPN stworzonej przez Google może wydawać się nieco sprzeczny z intuicją (w końcu Google tak naprawdę nie dba o twoją prywatność), VPN Google One jest niezależnie kontrolowany i nie powinien przedstawiać żadnych poważnych obaw. Możesz również przejrzeć kod firmy na GitHub, jeśli masz na to ochotę.

Jeśli płacisz za 2 TB przestrzeni dyskowej Google One (lub więcej), możesz zainstalować firmową sieć VPN na komputer z portalu internetowego Google One. Pamiętaj, że ten klient pulpitu nie obsługuje systemu Windows na platformie ARM i wymaga systemu Windows 10 lub macOS Big Sur (lub nowszych wersji tych systemów operacyjnych).

Źródło: Google przez Android Police

Czy ten post był pomocny?