Skip to content

Walka z sierścią zwierząt domowych? Rozwiązanie może znaleźć się w Twojej kuchni – LifeSavvy

22 de kwiecień de 2022

Pies tarza się na kanapie.

Niezależnie od tego, czy masz koty, czy psy, ich sierść jest nieuniknioną uciążliwością. Od zabłąkanego futra, które przykleja się do twoich ubrań, po kępki, które gromadzą się na twojej podłodze, jest praktycznie wszędzie. Jednak jeśli chodzi o meble, może istnieć prostszy sposób na poradzenie sobie z tym problemem.

Gumowe rękawiczki mogą być sekretem usuwania sierści zwierząt z kanapy i poduszek. Teraz, oczywiście, zawsze możesz użyć do tego odkurzacza ręcznego, ale kto chce wyciągać urządzenie, jeśli nie musisz?

Aby tego spróbować, po prostu załóż parę rękawiczek i potrzyj dłońmi obszary pokryte włosami i/lub kłaczkami. Od razu to podniosą, a potem możesz rzucić rękawice lub spłukać je i użyć ponownie.

1650642533 731 Walka z sierscia zwierzat domowych Rozwiazanie moze znalezc sie w

Ale jak to działa? Właściwie jest to dość proste. Kiedy pocierasz ręką tkaninę podczas noszenia rękawicy, powstaje tarcie. To tarcie oznacza, że ​​tkanina wytwarza energię statyczną, a sierść i kłaczki zwierząt przyklejają się do rękawicy. Całkiem schludny, prawda?

Jeśli ta metoda nie jest tak skuteczna, jak chcesz, możesz również zwilżyć rękawice. Powinno to zapewnić, że futro się przyklei, a po użyciu wystarczy je tylko spłukać.

Gdy usuniesz wszystkie włosy, nie zapomnij o tym sprytnym hacku, aby całkowicie temu zapobiec.

Czy ten post był pomocny?