Skip to content

Waze opóźnia się na Android Auto i CarPlay, to nie tylko ty – Recenzja Geek

6 de sierpień de 2022
17283276

Aplikacja Waze na telefonie

Waze to jedna z najlepszych dostępnych aplikacji nawigacyjnych, dlatego niedawno opuściłem Mapy Google dla Waze. Jednak ostatnio widzieliśmy wiele raportów, że Waze jest opóźniony i prawie nie można go używać zarówno w Android Auto, jak i CarPlay.

Chociaż dla mnie działa to świetnie, inni nie mają tego samego szczęścia. W rzeczywistości na forum Google jest tak wiele doniesień o opóźnieniu Waze, że jest to obecnie popularny problem. Co więcej, w ciągu ostatniego miesiąca widzieliśmy podobne komentarze na oficjalnym forum Waze.

Użytkownicy wspominają, że Waze zaczyna zwalniać, przestawać odpowiadać lub opóźniać się zarówno w CarPlay, jak i Android Auto. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy nawigacja jest aktywna, czy nie, a nawet wydaje się mieć wpływ na oprogramowanie CarPlay. Zasadniczo aplikacja Waze zaczyna tak się opóźniać, że żadne inne elementy sterujące na ekranie nie działają, dopóki użytkownik całkowicie nie zamknie Waze.

Nie wykryto żadnego obejścia ani poprawki, a najnowsza aktualizacja aplikacji również nie naprawia problemów. Właściciele mogą spróbować odinstalować i ponownie zainstalować Waze, ale jeśli jest to problem z oprogramowaniem, to też nie pomoże.

Mamy jednak dobre wieści. Jeden z Ekspertów Produktowych Google na oficjalnym forum wie o problemie i wysłał wewnętrzny raport o błędzie do programistów Waze. Mamy nadzieję, że wkrótce zostanie to naprawione, ale przedstawiciel nie udostępnił potencjalnego harmonogramu.

Czy masz problemy z Waze na Android Auto lub CarPlay?

przez 9to5Google

Czy ten post był pomocny?