Skip to content

Więc właśnie masz Chromecasta. Co teraz?

25 de lipiec de 2021
img 567f05e048e4a

Więc właśnie zdobyłeś a Chromecast. To cudownie! Ale możesz zrobić o wiele więcej niż tylko oglądać Netflix lub YouTube na tym złym chłopcu — w rzeczywistości jest mnóstwo fajnych rzeczy pod jego małym kapturem.

Skonfiguruj swojego nowego Chromecasta

Wyciągnąłeś mały krąg strumienia dobroci z jego opakowania… ale co teraz? Śmiało i podłącz go do telewizora, a następnie pobierz aplikację Google Home dla obu iOS lub Android.

Uruchom aplikację Home, która powinna natychmiast powiadomić Cię o urządzeniu do skonfigurowania. Stuknij „Konfiguruj”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami. To wszystko jest całkiem proste.

1627207116 156 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz1627207116 568 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Gdy wszystko jest już skonfigurowane i gotowe do pracy, wystarczy poszukać ikony przesyłania w dowolnej aplikacji obsługującej tę funkcję. Wygląda to tak, a znajdziesz go w YouTube, Netflix i wielu innych aplikacjach:

1627207117 991 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Po prostu dotknij tego, a następnie wybierz swojego Chromecasta. Usiądź wygodnie i obserwuj, jak dzieje się magia.

1627207117 949 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz


Jeśli po drodze natkniesz się na jakieś przeszkody, mamy pełny przewodnik dotyczący konfiguracji i nauki rzucania — ale jest to w większości intuicyjne, więc prawdopodobnie wszystko będzie dobrze.

Teraz, gdy Twój Chromecast jest już skonfigurowany i wiesz, jak z niego korzystać, porozmawiajmy o kilku fajniejszych rzeczach, które możesz zrobić za pomocą tego małego klucza sprzętowego.

Odbij ekran komputera lub telefonu

W porządku, mistrzu przesyłania — masz skonfigurowanego Chromecasta i przez cały dzień grasz na Netflixie, ale teraz nadszedł czas, aby przejść do gry. Co zrobić, jeśli jest coś, co nie obsługuje Chromecasta lub coś innego na komputerze, co chcesz pokazać na telewizorze? Na szczęście możesz przesyłać ekran komputera i telefonu na telewizor.

Aby przesyłać ekran komputera, musisz używać przeglądarki Google Chrome. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu Chrome, aby otworzyć menu, a następnie wybierz „Przesyłaj”.

1627207117 162 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Jeśli chcesz tylko przesłać otwartą kartę, po prostu wybierz swojego Chromecasta z menu. Wysięgnik – rzucany zaczep.

1627207117 5 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Jeśli jednak chcesz przesłać cały pulpit, najpierw musisz kliknąć menu „Przesyłaj do” i wybrać „Przesyłaj pulpit”.

1627207117 107 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Stamtąd wybierz swojego Chromecasta. Zrobione i gotowe.


Możesz także przesyłać ekran swojego telefonu… jeśli masz telefon z Androidem. (Przepraszam, ludzie z iPhone’a.) Istnieje kilka sposobów na zrobienie tego w zależności od producenta telefonu, więc będziemy trzymać się uniwersalnej metody tutaj: za pomocą aplikacji Google Home. Wystrzel złego chłopca, a następnie otwórz menu, przesuwając się z lewej strony.

1627207117 328 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Stamtąd wybierz „Przesyłaj ekran / dźwięk”. Spowoduje to otwarcie menu przesyłania i dotknięcie przycisku Przesyłaj ekran / dźwięk. Niektóre urządzenia, takie jak Galaxy S8, wyświetlają ostrzeżenie, że urządzenie nie zostało zoptymalizowane do przesyłania — po prostu je zaakceptuj i kontynuuj swoją działalność.

1627207118 738 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Wybierz swojego Chromecasta ibam—pojawi się ekran Twojego urządzenia, odzwierciedlony na ekranie telewizora. Schludny.

1627207118 341 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Oglądaj lokalne filmy ze swojego komputera

Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Jeśli masz na komputerze bibliotekę filmów, które chcesz przesyłać strumieniowo do telewizora, nie musisz w tym celu rozciągać kabla HDMI przez salon — nie, możesz przesyłać filmy bezpośrednio z komputera do Twojego Chromceast.

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, istnieje wiele sposobów na zrobienie tego i po raz kolejny mamy przewodnik, który opowie ci je wszystkie. Spoiler: najlepsza (i najłatwiejsza) jest wtyczka do Chrome o nazwie Strumień wideo. Prawdopodobnie po prostu idź z tym.

Grać w gry

1627207118 979 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

To nie jest konsola do gier, ale możesz grać w proste, rodzinne gry na swoim Chromecaście. W sklepie Google Play na Androida dostępnych jest wiele, ale jeśli szukasz dobrej listy na początek, załoga Android Police ma tutaj solidny. Baw się dobrze!

Zdobądź darmowe filmy do wypożyczenia i inne gadżety

1627207118 764 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Czy wiesz, że Twój Chromecast prawdopodobnie zawierał darmowe rzeczy? Tak, fajne rzeczy, takie jak bezpłatne wypożyczanie filmów, tanie strumieniowanie muzyki, wersja próbna YouTube Red… i wiele innych.

Aby zobaczyć, na co czekasz, otwórz aplikację Home, przesuń menu i wybierz „Oferty”. Proszę bardzo!

1627207118 453 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz1627207118 974 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Sprawdź wykorzystanie danych w tle Chromecasta

Gdy Twój Chromecast jest bezczynny, używa wygaszacza ekranu – pokazu slajdów pięknych obrazów z całej sieci. Chodzi o to, że pobiera nowy obraz co około 30 sekund, co może w rzeczywistości skutkować dużym wykorzystaniem danych w tle – w wielu przypadkach nawet 15 GB – co jest złe dla użytkowników korzystających z domowych połączeń internetowych.

1627207119 227 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka obejść tego problemu i oba zostały tutaj wyróżnione. Jeśli nie masz nieograniczonego połączenia, z pewnością będziesz chciał się temu przyjrzeć.

Skonfiguruj pilota do telewizora za pomocą Chromecasta

1627207119 431 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Większość tego, co możesz zrobić z Chromecastem, jest kontrolowana przez telefon, ale chęć złapania prawdziwego pilota jest silna, gdy robisz takie rzeczy, jak wstrzymywanie i odtwarzanie filmów.

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli masz telewizor z HDMI-CEC, możesz łatwo skonfigurować pilota do sterowania Chromecastem, a my mamy post, który dokładnie powie Ci, jak to zrobić. Jakie to jest świetne? Powiem ci: dość cholera. To całkiem fajne.

Odważ się na kanał podglądu, aby uzyskać dostęp do funkcji eksperymentalnych

Rany, uwielbiam oprogramowanie w wersji beta — jest coś w zdobywaniu funkcji przed wszystkimi innymi, co jest po prostu niesamowite. Google ma tak zwany „Program podglądu” dla właścicieli Chromecastów, którzy właśnie to robią.


Aby uzyskać dostęp do programu podglądu, uruchom Google Home w telefonie, a następnie dotknij przycisku urządzeń w prawym górnym rogu.

1627207119 718 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Znajdź swojego Chromecasta, stuknij przycisk menu, a następnie wybierz Ustawienia. Stamtąd przewiń w dół do „Program podglądu” i dołącz.

1627207119 691 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz1627207119 20 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Warto wspomnieć, że toMóc spraw, aby Twój Chromecast był nieco bardziej błędny, ponieważ faktycznie włączasz się do programu beta, ale osobiście nie miałem z nim żadnych problemów. Życzenia powodzenia.

Usuń irytujące powiadomienie Chromecasta w całej sieci

1627207119 199 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Za każdym razem, gdy przesyłasz coś do Chromecasta, na wszystkich urządzeniach z Androidem w Twojej sieci pojawia się absurdalne powiadomienie. Oznacza to, że ktoś inny może anulować twoją obsadę, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, co czyni tę funkcję mniej niż użyteczną. (Poważnie, nienawidzę tego.)


Dobrą wiadomością jest to, że możesz to wyłączyć. Istnieje kilka opcji: na urządzenie i na Chromecasta. Jeśli więc podoba Ci się powiadomienie, ale nie chcesz, aby wyświetlało się na przykład na tablecie Twojego dziecka, możesz je wyłączyć tylko na tym urządzeniu. Lub, jeśli nienawidzisz powiadomienia, możesz całkowicie wyłączyć je dla tego Chromecasta.

Każda opcja ma więcej niż kilka kroków, więc aby ten post był krótki, po prostu skieruję Cię do naszego postu, jak to zrobić. Proszę bardzo.

Zdobądź adapter Ethernet, aby uzyskać bardziej niezawodne strumienie

1627207119 952 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Wi-Fi jest świetne, ale też nie bez wad. Jeśli szukasz sposobów na zwiększenie niezawodności rzucania, najlepszym rozwiązaniem jest dodanie adaptera Ethernet.

Będzie cofnę cię o piętnaście dużych, ale naprawdę warto, jeśli chcesz uciec od Wi-Fi. Zajmuje on miejsce standardowego zasilacza Chromecasta, więc jest całkiem wygodny i nie dodaje zbyt wiele do konfiguracji. Przyjrzymy się bliżej, jak z niego korzystać i skonfigurować go tutaj

Zmień nazwę urządzenia Chromecasta

Podczas konfigurowania Chromecasta możesz nadać mu nazwę. Ale pewnego dnia możesz już nie lubić tej nazwy – a może pomyślałeś o czymś znacznie sprytniejszym zaledwie kilka godzin po jej skonfigurowaniu. Nie bój się, drogi Caster, możesz to zmienić.

Najpierw otwórz aplikację Google Home, a następnie dotknij przycisku urządzeń w prawym górnym rogu.

1627207119 538 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Znajdź swojego Chromecasta, a następnie dotknij trzech kropek w rogu jego karty. Wybierz „Ustawienia”.

1627207120 598 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz


Zmień nazwę w sekcji Informacje o urządzeniu. Tak łatwo.

1627207120 845 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Uruchom ponownie Chromecasta

Słuchaj, czasami robi się dziwnie i może być konieczne ponowne uruchomienie Chromecasta. Zamiast próbować grzebać za telewizorem, aby go odłączyć, możesz to zrobić bezpośrednio z telefonu.

Najpierw otwórz aplikację Google Home, a następnie dotknij przycisku urządzeń. Znajdź swojego Chromecasta, dotknij przycisku menu i wybierz „Uruchom ponownie”. Tak prosty.

1627207120 571 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz1627207120 243 Wiec wlasnie masz Chromecasta Co teraz

Czy ten post był pomocny?