Skip to content

Wielozadaniowość Chromebooka wkrótce stanie się znacznie lepsza

14 de czerwiec de 2022
Chromebook overview screen

Ekran Przegląd Chromebooków.

Chromebooki są już sprawnymi komputerami dla wielu osób, ale nadal brakuje im niektórych zaawansowanych funkcji dostępnych na komputerach PC i Mac z systemem Windows. Teraz wygląda na to, że nadchodzi kolejny pomocny dodatek: częściowe przyciąganie podzielonego okna.

System operacyjny Chrome ma już podstawową funkcję przyciągania okien, dzięki której możesz przeciągnąć okno na lewą lub prawą stronę ekranu, aby „przyciągnąć” je tak, aby zajmowało połowę ekranu. Następnie możesz przeciągnąć kolejne okno na drugą stronę i od razu uzyskać układ podzielonego ekranu.

Google pracuje teraz nad trybem „częściowego podziału”, który pozornie dzieli układy przyciągania okien na trzy części — co oznacza, że ​​jedno okno może zajmować jedną trzecią ekranu, podczas gdy inna aplikacja może korzystać z pozostałych dwóch trzecich ekranu. Ta funkcja nie działa jeszcze w systemie operacyjnym Chrome, ale powinna wkrótce pojawić się na kanałach Canary i Dev z flagą funkcji #partial-split.

Częściowy podział brzmi tak, jakby był najbardziej przydatny na urządzeniach z dużymi wyświetlaczami, takich jak Chromeboksy podłączone do dużych ekranów 16:9 lub 21:9. Nawet na normalnych ekranach laptopów mniejsza strona podziału może nadal pozostawiać wystarczająco dużo miejsca na większość aplikacji na Androida lub aplikacje internetowe odpowiednio zoptymalizowane pod kątem mniejszych widoków. Co ważne, nie wydaje się, aby trzy okna, z których każde ma 1/3 każdy, były obsługiwane, przynajmniej na początku.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy ta funkcja zostanie udostępniona wszystkim. Jeśli nie ma zauważalnych błędów, może pojawić się w kanale stabilnym w ciągu miesiąca lub dwóch.

Źródło: Chromium Gerrit
Przez: historię Chrome, Chrome bez pudełka

Czy ten post był pomocny?