Skip to content

Windows 11 22H2 może pomóc chronić Cię przed atakami phishingowymi

27 de wrzesień de 2022
windows11 hero simple2 650x366

Proste logo Windows 11 na niebieskim tle

Phishing był głównym motorem większości poważnych naruszeń bezpieczeństwa w ciągu ostatnich kilku tygodni, w tym LastPass, Uber i Rockstar Games. Chociaż bezpieczne kierowanie się przed phishingiem wymaga dużo zdrowego rozsądku, istnieją sposoby na pomoc, takie jak nowa funkcja w WindowsSmartScreen.

Firma Microsoft ogłosiła nową funkcję Microsoft Defender SmartScreen, zwaną „Ulepszoną ochroną przed wyłudzaniem informacji”, która ostrzega ludzi, jeśli wprowadzają znane hasło do niezabezpieczonej aplikacji lub pliku. Ta funkcja jest obecna w najnowszej aktualizacji 22H2 systemu Windows 11.

Ulepszona ochrona przed atakami typu „phishing” może pomóc w ochronie haseł na trzy różne sposoby. Jeśli odwiedzisz złośliwą witrynę w dowolnej przeglądarce Chromium (w tym Google Chrome i Microsoft Edge), SmartScreen ostrzeże Cię, jeśli wpiszesz hasło w polu bez hasła, i poda instrukcje, jak je zmienić. SmartScreen może również ostrzegać, jeśli ponownie używasz hasła Microsoft w innych kontach lub usługach, i monitować o jego zmianę, jeśli tak jest. Na koniec funkcja powiadomi Cię, jeśli przechowujesz hasła w postaci zwykłego tekstu, na przykład w pakiecie Microsoft Office lub Notatniku, ponieważ może to spowodować kradzież hasła.

Nowa funkcja jest przeznaczona głównie dla komputerów zarządzanych przez szkołę lub miejsce pracy, ale w przyszłości może zostać rozszerzona na normalne komputery. Na komputerze musi być również zainstalowana najnowsza kompilacja systemu Windows 11.

Źródło: Microsoft

Czy ten post był pomocny?