Skip to content

Windows 11 dodaje sekundy do zegara na pasku zadań

17 de luty de 2023
windows 11 4

Logo Windowsa 11

Windows 11 nadal nie pozwala zobaczyć sekund na zegarze paska zadań, w przeciwieństwie do Windows 10. Na szczęście Microsoft przywraca tę funkcjonalność w Windows 11.

Najnowsze podglądy systemu Windows 11 dodały możliwość dodawania sekund do zegara na pasku zadań. Jeśli masz najnowszą wersję Insider Preview i włączysz tę funkcję, będziesz mógł zobaczyć, ile sekund minęło w ciągu minuty, patrząc na zegar w prawym dolnym rogu ekranu. Ta funkcja została faktycznie dodana w kompilacji 25247, wydanej 18 listopada 2022 r., ale została na krótko usunięta w kompilacji 25295. Teraz, w najnowszej kompilacji 25300, powraca.

Możliwość zobaczenia sekund na zegarze jest fajna, ale to, czy warto wskoczyć na Insider Previews tylko po to, to inna historia. W końcu Insider Previews to kompilacje, które są obecnie w fazie testów i mogą zawierać błędy i problemy, które w przeciwnym razie mogłyby zepsuć twoje wrażenia.

Jeśli chcesz ustawić sekundy na swoim zegarze, będziesz mógł to zrobić przy następnej dużej aktualizacji systemu Windows, która powinna zostać wydana w drugiej połowie roku.

Źródło: Microsoft (1, 2)

Czy ten post był pomocny?