Skip to content

Windows 11 ma nową galerię zdjęć w Eksploratorze plików

17 de kwiecień de 2023
windows 11 9

Logo Windowsa 11

Eksplorator plików był w większości pozostawiony sam sobie w systemach Windows 8 i 10, ale otrzymał kilka ważnych aktualizacji w systemie Windows 11. Microsoft pracuje teraz nad kolejnym ulepszeniem: widokiem galerii zdjęć.

Windows 11 Insider Preview Build 23435 jest teraz udostępniany testerom Windows Insider w Dev Channel i zawiera nowy widok galerii w Eksploratorze plików. Jest dostępny z opcji Galerii w menu paska bocznego (obok miejsca w chmurze i ulubionych folderów) i wyświetla najnowsze zdjęcia zapisane w układzie siatki.

Galeria pokazuje obrazy z plików Twojego komputera, z możliwością dodania lub usunięcia określonych folderów z panelu, zmieszanych ze zdjęciami z magazynu w chmurze OneDrive. Na przykład, jeśli masz włączone tworzenie kopii zapasowych aparatu w aplikacji OneDrive na telefonie, najnowsze obrazy będą wyświetlane automatycznie w widoku galerii. Microsoft twierdzi, że działa dokładnie tak, jak widok Wszystkie zdjęcia w systemowej aplikacji Zdjęcia.

Zobaczysz także widok galerii jako opcję wewnątrz selektora plików w innych aplikacjach. To powinno ułatwić znalezienie najnowszego zdjęcia w każdej aplikacji, bez przeszukiwania wszystkich folderów lub korzystania z wyszukiwania systemowego.

Nowa galeria znajduje się na najwcześniejszych etapach testów, więc może minąć trochę czasu, zanim zostanie udostępniona na wszystkich komputerach z systemem Windows 11. Microsoft testuje również zaktualizowaną bazę kodów Eksploratora plików, która używa WinUI 3 zamiast WinUI 2.

Źródło: blog Windowsa

Czy ten post był pomocny?