Skip to content

Windows 11 otrzymuje wbudowany skaner kodów QR

14 de lipiec de 2022
windows 11 running on a laptop computer

Windows 11 uruchomiony na laptopie

Dołączona aplikacja aparatu w systemie Windows może przechwytywać zdjęcia i wideo, ale niewiele więcej. Na szczęście Microsoft zaczyna wprowadzać nowe funkcje dla osób korzystających z systemu Windows 11.

Aparat w wersji 2022.2206.2.0 zaczyna być wprowadzany do niejawnych testerów systemu Windows korzystających z kanału deweloperskiego systemu Windows 11. Aplikacja była już w stanie „skanować” dokumenty i tablice, gdzie krawędzie są przycinane tak, jak aplikacje do skanowania dokumentów w telefonie, ale teraz może również rozpoznawać i skanować kody QR i kody kreskowe. Wbudowane aplikacje aparatu w większości telefonów mogą odczytywać kody QR, a teraz nie potrzebujesz też aplikacji innej firmy do skanowania ich aparatem komputera.

Microsoft aktualizuje również aplikację Camera, aby lepiej pasowała do wyglądu i obsługi systemu Windows 11, z szarą ramką wokół podglądu aparatu i zaktualizowanych ikon. Nie różni się zbytnio od obecnej aplikacji, ale w końcu pozbyła się ostatnich pozostałości wczesnego projektu Windows 10.

Nowa aktualizacja została ujawniona wraz z nowymi funkcjami odtwarzacza multimedialnego w systemie Windows 11, w tym możliwością zgrywania płyt CD.

Źródło: Blog Windows

Czy ten post był pomocny?