Skip to content

Windows 11 sprawi, że e-maile weryfikacyjne będą mniej irytujące

10 de luty de 2023
windows 11 new hero 3

Świeże logo systemu Windows 11 na niebieskim tle

Konta internetowe często weryfikują nowe próby logowania za pomocą hasła jednorazowego, ale otwieranie poczty e-mail lub aplikacji do przesyłania wiadomości w celu uzyskania kodu może być denerwujące. Microsoft próbuje to naprawić za pomocą nowej funkcji systemu Windows 11.

Microsoft wprowadza Windows 11 Insider Preview Build 25295 do Dev Channel dla każdego zarejestrowanego w programie Windows Insider. Aktualizacja to przede wszystkim poprawki błędów i więcej poprawek paska wyszukiwania w menu Start, ale jest też jedna nowa interesująca funkcja — łatwy dostęp do kodów uwierzytelniania dwuskładnikowego z poziomu powiadomień.

Microsoft wyjaśnił w poście na blogu: „Użytkownicy zobaczą teraz przycisk kopiowania do szybkiego kopiowania kodów uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) w powiadomieniach z aplikacji zainstalowanych na komputerze lub z telefonów połączonych z komputerem. Dokładamy wszelkich starań, aby ustalić, czy wyskakujące powiadomienie zawiera kod uwierzytelniający, ale prosimy o przesłanie nam opinii, jeśli popełniliśmy błąd lub jeśli nie udało nam się wykryć kodu w wyskakującym powiadomieniu”.

Ta funkcja jest podobna do tej, która jest już dostępna na iPhonie i Androidzie — na przykład, jeśli otrzymasz kod 2FA w wiadomości tekstowej na iPhonie, pojawi się on jako opcja automatycznego uzupełniania na klawiaturze. Implementacja firmy Microsoft najwyraźniej działa w przypadku kodów wysyłanych za pośrednictwem dowolnej aplikacji wyświetlającej natywne powiadomienia.

Nie jest jasne, kiedy zostanie to udostępnione wszystkim, i istnieje szansa, że ​​​​Microsoft może to przerobić, zanim to się stanie. Przynajmniej ulepszenie przycisku kopiowania może być dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę, że ma inny kształt niż wszystkie inne przyciski.

Źródło: blog Windowsa

Czy ten post był pomocny?