Skip to content

Windows 11 uratuje Cię przed naciśnięciem CTRL + ALT + DEL – Recenzja Geek

28 de maj de 2023
30f7550d

Zabij zamrożone aplikacje bezpośrednio z paska zadań.


 • @xguntherc


  | 1 minuta czytania

  Zamknij pasek zadań w systemie Windows 11

  Microsoft ma mnóstwo zmian lub nowych funkcji, które pojawią się w systemie Windows 11 jeszcze w tym roku, od usunięcia wiadomości MSN z listy widżetów i nowych gadżetów AI po dodanie łatwego sposobu wymuszania zamykania aplikacji z paska zadań.

  Jak wielu użytkowników wie, aplikacje lub programy mogą często powodować błędy lub całkowicie zawieszać się w systemie Windows 11. Zazwyczaj użytkownicy muszą uruchomić Menedżera zadań i obsłużyć aplikacje, które uległy awarii. To jest to albo stara metoda CTRL+ALT+DEL.

  Na szczęście wygląda na to, że Microsoft jest gotowy zapewnić wszystkim łatwiejszy sposób radzenia sobie z nieznośnymi aplikacjami. Mamy nasze pierwsze spojrzenie tego we wczesnych testowych wersjach systemu Windows w lutym, ale teraz jest to oficjalne.

  Ogłoszona na konferencji programistów Microsoft Build 2023, a następnie potwierdzona w ostatnim poście na blogu, przyszła aktualizacja umożliwi opcję zabicia aplikacji jednym kliknięciem bezpośrednio z paska zadań. Będzie działać podobnie do macOS i powinien być mile widzianym dodatkiem.

  Obecnie po kliknięciu aplikacji prawym przyciskiem myszy zobaczysz opcję zamknięcia okna lub przypięcia tej konkretnej aplikacji do paska zadań. W przyszłej wersji systemu Windows 11 zobaczysz także opcję „wymuszonego zamykania” aplikacji, gdy źle się zachowują.

  Z tego, co słyszymy, Windows Insiderzy powinni zacząć widzieć nową funkcję w nadchodzących dniach lub tygodniach, z oficjalnym wdrożeniem jeszcze w tym roku w stabilnej aktualizacji oprogramowania dla mas.

  źródło: Microsoft

  Czy ten post był pomocny?