Skip to content

Włącz animacje Aero w zwolnionym tempie w systemie Windows Vista

9 de sierpień de 2021

Ta wskazówka naprawdę nie jest zbyt przydatna, ale jest to ciekawy hack, aby pokazać znajomym. Możesz włączyć animację „Slow Motion”, która aktywuje się tylko wtedy, gdy przytrzymasz klawisz Shift podczas minimalizowania / przywracania / zamykania / otwierania okno.

Na początek powinieneś zauważyć, że zadziała to tylko wtedy, gdy możesz już uruchomić szklany motyw Windows Aero.

Aby aktywować ten hack, musisz najpierw pobrać i rozpakować ten plik rejestru, a następnie kliknąć go dwukrotnie, aby dodać do rejestru. Doda to dwie nowe wartości do rejestru.

Teraz możesz ponownie uruchomić komputer, aby zobaczyć efekt…

…lub możesz po prostu otworzyć wiersz poleceń trybu administratora, wpisując cmd w polu wyszukiwania menu Start, a następnie za pomocą skrótu Ctrl+Shift+Enter, aby uruchomić go w trybie administracyjnym. Będziemy chcieli ponownie uruchomić Menedżera okien pulpitu za pomocą tych dwóch poleceń:

net stop uxsms
Net Start uxsms

Teraz możesz zobaczyć animacje w zwolnionym tempie, przytrzymując klawisz Shift podczas minimalizowania lub przywracania okna. Szkoda, że ​​nie ma możliwości skonfigurowania szybkości animacji.


Chciałbym mieć zdjęcie lub film do pokazania tutaj, ale nie mam jeszcze odpowiedniej konfiguracji, aby to zrobić. Prawdopodobnie zaktualizuję ten artykuł, gdy to zrobię.

Czy ten post był pomocny?