Skip to content

Włącz lub wyłącz automatyczne logowanie w Suse Linux

1 de sierpień de 2021
image012

Jeśli nie znosisz logowania się przy każdym ponownym uruchomieniu komputera, możesz łatwo skonfigurować SuSE tak, aby logował się automatycznie po uruchomieniu komputera. Lub możesz go wyłączyć, jeśli martwisz się o bezpieczeństwo.

Suse Linux posiada niesamowity zestaw graficznych narzędzi administracyjnych, które umożliwiają wykonywanie praktycznie każdego zadania administracyjnego systemu bez konieczności korzystania z wiersza poleceń. Jedynym problemem jest to, że jest tak wiele ustawień, że nowi użytkownicy mogą się łatwo zgubić.

Aby przejść do tego ustawienia, kliknij zielony przycisk „start” Suse i wpisz Zarządzanie użytkownikami w polu wyszukiwania i wybierz podświetloną opcję poniżej.

(Jestem zwolennikiem korzystania z funkcji wyszukiwania w przeciwieństwie do szukania czegoś ukrytego w menu. Wolę też wiersz poleceń, bez niespodzianki.)

Zauważ, że jeśli używasz menu w stylu KDE, możesz uruchomić YaST, kliknąć Bezpieczeństwo i Użytkownicy, a następnie Zarządzanie użytkownikami.


Kliknij przycisk rozwijany Opcje eksperta i wybierz Ustawienia logowania:

1627813849 194 Wlacz lub wylacz automatyczne logowanie w Suse

Teraz możesz zaznaczyć lub odznaczyć pole wyboru Automatyczne logowanie i wybrać użytkownika, którego chcesz automatycznie logować.

1627813849 795 Wlacz lub wylacz automatyczne logowanie w Suse

W moim przypadku wyłączyłem automatyczne logowanie. Wolę zabezpieczenia i nie jest tak, że muszę bardzo często restartować linuxa.

Aktualizacja: Powinienem zauważyć, że używam Suse 10.2 z pulpitem KDE.

Czy ten post był pomocny?