Skip to content

Worldle sprzedaje The New York Times za miliony dolarów

1 de luty de 2022
Wordle featured

Wordle to prosta gra słowna, która ostatnio została pozytywnie rozdmuchana. To tylko kwestia czasu, zanim wprowadzi się duża firma, a The New York Times kupił grę internetową za „mniej siedmiocyfrowy”.

NYT nie podał dokładnej liczby, kiedy ogłosił zakup gry, ale dla Josha Wardle’a, który sam stworzył Wordle, wszystko w siedmiocyfrowym zakresie brzmi jak kwota, która zmienia życie.

Jeśli chodzi o to, co to oznacza dla osób, które muszą uzyskać codzienną poprawkę Wordle, Wardle twierdzi, że gra pozostanie darmowa, mimo że NYT umieszcza większość swoich najlepszych treści za zaporą.

„Kiedy gra zostanie przeniesiona na stronę NYT, będzie można grać za darmo dla wszystkich i pracuję z nimi, aby upewnić się, że twoje wygrane i passy zostaną zachowane” – powiedział Wardle na obrazie dołączonym do ćwierkać.

Jednak NYT powiedział, że „gra początkowo pozostanie bezpłatna dla nowych i istniejących graczy”, co pozwala firmie na pobieranie opłat za grę w pewnym momencie później.

Oczywiście pieniądze są czynnikiem, ale Wardle nazwał również nadążanie za grą „przytłaczającym”. Trudno go winić. Gra, która z dnia na dzień staje się fenomenem kulturowym, musi być bardzo dużo dla jednej osoby do zarządzania.

Czy ten post był pomocny?