Skip to content

Wycisz swoje Amazon Echo automatycznie w określonych momentach za pomocą timera na wylocie

6 de lipiec de 2021
IMG 2500 stomped 650x301

Amazon Echo to zawsze słuchający wirtualny asystent sterowany głosem, ale jeśli są chwile, w których nie chcesz słuchać (lub być słuchanym) przez Echo, oto jak automatycznie wyciszyć go o określonych porach dnia.

Dlaczego miałbym to zrobić?

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć wyciszyć swoje Amazon Echo, nie mówiąc już o robieniu tego automatycznie. Po pierwsze, możesz być kimś, kto ma paranoję, że Amazon podsłuchuje twoje rozmowy w nieodpowiednich momentach, a ponieważ prywatność jest teraz wściekła, jest to ważna obawa dla niektórych użytkowników.

1625549171 574 Wycisz swoje Amazon Echo automatycznie w okreslonych momentach za pomoca

A może po prostu nie chcesz przypadkowo aktywować Alexy. To prawda, prawdopodobnie zdarza się to rzadko, ale jest to trochę denerwujące.

Możesz ręcznie wyciszyć i wyłączyć wyciszenie Amazon Echo za pomocą przycisku wyciszania na górze urządzenia. Spowoduje to odcięcie mikrofonu, a urządzenie nie będzie już nasłuchiwać słowa budzącego „Alexa”. TheEcho nie ma sposobu na automatyczne wyciszanie i wyłączanie wyciszenia mikrofonu, ale tutaj możemy uzyskać trochę kreatywności.

1625549171 678 Wycisz swoje Amazon Echo automatycznie w okreslonych momentach za pomoca

Automatyczne wyciszanie Amazon Echo za pomocą inteligentnego gniazdka, takiego jak Belkin WeMo (lub podstawowy timer gniazdka), to świetny sposób na wyłączenie urządzenia w różnych porach – na przykład podczas snu i gdy jesteś w pracy.

Automatyczne wyciszanie Twojego Amazon Echo

Aby automatycznie wyciszyć echo, musisz wydać trochę gotówki, aby uzyskać to, czego potrzebujesz, lub możesz już mieć to, czego potrzebujesz. Możesz użyć inteligentnego gniazdka, takiego jak te z oferty Belkin WeMo, lub po prostu użyć podstawowy wyłącznik czasowy za tanio, którą możesz odebrać w prawie każdym sklepie.

1625549171 350 Wycisz swoje Amazon Echo automatycznie w okreslonych momentach za pomoca


Po prostu podłącz przełącznik gniazdka, a następnie podłącz Amazon Echo do przełącznika. Za każdym razem, gdy przełącznik jest wyłączony, twoje Echo wyłączy się, ponieważ Echo po prostu włącza się po podłączeniu – nie ma włącznika / wyłącznika.

Ponieważ naprawdę całkowicie wyłączysz Echo i włączysz je z powrotem, pełne uruchomienie urządzenia zajmie około minuty i będzie gotowe do odbierania poleceń głosowych. W tym czasie Echo odtwarza krótki pejzaż dźwiękowy, a następnie mówi „Cześć”, więc usłyszysz to za każdym razem, gdy włączy się automatycznie za pomocą przełącznika gniazdka.

Aby skonfigurować przełącznik gniazdka, mamy przewodnik, który przeprowadzi Cię przez proces na przełączniku WeMo firmy Belkin, a także inny przewodnik dotyczący konfigurowania funkcji automatycznego włączania/wyłączania.

1625549171 434 Wycisz swoje Amazon Echo automatycznie w okreslonych momentach za pomoca

Na tanim podstawowym zegarze zależy to od modelu, ale tak naprawdę chodzi tylko o naciśnięcie małych przycisków w czasach, w których chcesz włączyć Echo. Czasami zegary będą miały małe zakładki, które poruszasz, aby zaznaczyć, kiedy chcesz, aby gniazdko włączało się i wyłączało.

Chociaż te podstawowe zegary są tanie i stosunkowo łatwe w użyciu, musisz je ręcznie dostosować na samym zegarze, jeśli chcesz wprowadzić zmiany, podczas gdy w inteligentnym przełączniku gniazdek możesz szybko i łatwo dostosować czas bezpośrednio z telefonu kłopot.

Czy ten post był pomocny?